Trwają ostatnie testy przystankowych monitorów

Miasto z Wizją / 14.08.2019 / Komentarze
Część z nich została już uruchomiona. Na ekranach pojawiły się też pierwsze informacje

Dobiegł końca montaż nowych, multimedialnych wiat przystankowych. We wszystkich punktach na terenie miasta większość prac związanych z tym zadaniem została już zakończona. Tym samym mieszkańcy mogą podziwiać przeszklone konstrukcje niemal w całej okazałości. Zostały także już uruchomione wyświetlacze pokazujące nazwę przystanku oraz wyświetlające rozkład jazdy i najbliższe kursy.

W ostatnich dniach na przystankach pojawiły się także monitory – zostały już uruchomione, choć jeszcze nie wszystkie są podłączone w pełni do sieci. Jednak już możemy zobaczyć, jakie informacje będą się na nich pojawiały. Niektóre monitory już zaczęły wyświetlać m.in. zapowiedź zbliżającego się festiwalu czy informacje o budżecie obywatelskim. Jakie informacje docelowo będą docierały w ten sposób do mieszkańców? Za ich treść i formę odpowiadać będzie SAPiK.

- W tej chwili monitory są testowane i nie działają jeszcze w pełni. Na niektórych z nich już zaczęliśmy wyświetlać różne treści – mówi nam Łukasz Koczan, wicedyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. – Docelowo na monitorach będziemy wyświetlali pełen wachlarz informacji ważnych dla mieszkańców lub mogących ich zainteresować. Od repertuaru kina i pogody, poprzez reklamy imprez planowanych w najbliższym czasie w naszym mieście, po treści społeczne i komunikaty ratusza, jeśli zajdzie taka potrzeba. Treści będą dobierane do aktualnych wydarzeń i bieżących potrzeb.

Wszystkie monitory zostaną uruchomione po testach oraz wgraniu odpowiedniego oprogramowania. Najpewniej nastąpi to jeszcze w sierpniu. Przypomnijmy, że na początku miesiąca nowe przystankowe wiaty zostały już także wyposażone w kamery monitoringu, z których obraz bezpośrednio przesyłany jest do komendy szczecineckiej Straży Miejskiej. Tym samym lada dzień nowe przystanki będą w pełni gotowe.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk