Trwają prace nad ekologicznym muralem

Miasto z Wizją / 20.07.2021 / Komentarze
W sobotę warsztaty ekologiczne i wspólna zabawa na plaży miejskiej

W drugiej połowie minionego tygodnia ruszyły prace nad nowym szczecineckim muralem. Od kilku dni dwójka artystów pracuje nad nadaniem zupełnie nowego wyglądu jednej ze ścian elewacyjnych budynku znajdującego się przy ul. Rzecznej. To właśnie tutaj powstaje nietypowe dzieło. Nietypowe, ponieważ nowy miejski mural będzie nie tylko zdobił, ale także oczyszczał powietrze.

Ekologiczne malowidło będzie więc zatem nieco różniło się od poprzednich tego typu malowideł nie tylko wyglądem, ale także funkcją. Efektownie ozdobiona ściana bloku przy ul. Rzecznej w Szczecinku będzie pochłaniać spaliny samochodowe i inne zanieczyszczenia powietrza. Ekomural poprawi jakość życia mieszkańców i estetykę budynku w centrum miasta. Wykonanie malowidła o powierzchni prawie 190 metrów kw. ma trwać tydzień. To kolejne przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu „Pomorze Zachodnie Zielony Region” ze wsparciem Funduszy Europejskich.

Prace nad szczecineckim ekomuralem już się rozpoczęły. - Pierwotny projekt został lekko zmodyfikowany, wprowadzono nieco więcej żywych kolorów. Taka była też sugestia samej Spółdzielni Mieszkaniowej, która udostępnia ścianę jednego z budynków - mówi "Miastu z Wizją" Jakub Hardie-Douglas, radny Sejmiku Zachodniopomorskiego.

Ważna częścią wspomnianego projektu marszałkowskiego są ekologiczne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Takie też będą miały miejsce w najbliższy weekend w Szczecinku. Odbędą się one w sobotę, 24 lipca na Plaży Miejskiej przy ul. Mickiewicza. Rozpoczęcie o godz. 11.00. Uczestnicy warsztatów nie tylko będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat ekologii, ale także będą mogli wziąć udział w szeregu zabaw, gier i innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. /zr/