Trwają prace przy budowie stadionu na Świątkach

Miasto z Wizją / 12.07.2016 / Komentarze
Mekka lekkoatletów powstanie do końca 2017 roku

W sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 6 im. St. Staszica na Świątkach trwa budowa nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego. Jak nas poinformował rzecznik prasowy starosty szczecineckiego Piotr Rozmus, firma realizująca inwestycję do końca września br. zamierza zwieńczyć budowę budynku zaplecza stadionu.

W dwukondygnacyjnym obiekcie znajdą się: szatnie, łazienki z toaletami, pokoje dla trenerów i sędziów, pomieszczenie opieki medycznej, pomieszczenia do fizykoterapii oraz odnowy biologicznej i odpoczynku, pomieszczenia VIP, magazyn na sprzęt oraz magazyn sędziowski i pomiarowy. Ponadto trwają prace przy płycie stadionu i skarpach gdzie powstaną trybuny.

Stadion zostanie wyposażony w: bieżnię prostą 8 torową do biegu na 100 m i 110 m przez płotki, bieżnię okólną 6 torową do biegu na 400 m, rów z wodą do biegu z przeszkodami, skocznie do skoku w dal, skoku o tyczce, rzutnię do rzutu dyskiem, młotem, pchnięcia kulą, rzutu oszczepem oraz w teren rozgrzewkowy (bieżnia 2-torowa 80 m, skocznia w dal i skocznia wzwyż), trybuny dla 600 widzów i wspomniany budynek zaplecza. Teren stadionu zostanie oświetlony lampami parkowymi.

Inwestorem przedsięwzięcia o wartości blisko 10 mln zł (9 934 156 zł) jest  Powiat Szczecinecki. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wys. 3 mln zł. Roboty prowadzi warszawska firma Tamex Obiekty Sportowe S.A.

Termin zwieńczenie inwestycji zaplanowano an koniec 2017 roku.

Tekst: Sławomir Włodarczyk (na podstawie komunikatów rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego Piotra Rozmusa)

Foto: Sławomir Włodarczyk