Trzy biznesowe przystanki na Pomorzu Zachodnim

Miasto z Wizją / 20.06.2024 / Komentarze
Rozwiń swój potencjał podczas „Biznes Campów” w Koszalinie, Wałczu i Stargardzie

Biznesowe miasteczko Pomorza Zachodniego wyrusza w czerwcu w inspirującą podróż po regionie. Podczas trzech „Biznes Campów” w Koszalinie, Wałczu i Stargardzie będzie można porozmawiać z ekspertami rynku pracy, uczestniczyć w ciekawych prelekcjach i warsztatach, zrobić profesjonalne zdjęcia biznesowe, a także wziąć udział w castingu do cyklu filmowego dla przedsiębiorców oraz pasjonatów z naszego regionu. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy!

Pomorze Zachodnie zaprasza mieszkańców regionu, w tym mikro, małych i średnich przedsiębiorców, do udziału w nowym przedsięwzięciu realizowanym w ramach projektów „Pomorze Zachodnie Innowacyjne, Kreatywne, Nowoczesne” oraz „More Life Future”. W czerwcu, podczas trzech otwartych i bezpłatnych spotkań pn. „Biznes Camp”, będzie można spotkać się z różnymi ekspertami rynku pracy – doradcami zawodowymi, specjalistami HR, przedstawicielami uczelnianych biur karier. Zaplanowano konkretne wsparcie dostępne w czterech tematycznych strefach: Strefa Wykładowa, Strefa Zachodniopomorskiego Biznesu, Strefa promująca ideę uczenia się przez całe życie, Strefa Innowacji.

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Pomorza Zachodniego do biznesowych miasteczek, które odwiedzą w czerwcu Koszalin, Wałcz i Stargard. To nasze nowe działanie, w trakcie którego pokazujemy rynek pracy w nieszablonowej i innowacyjnej formule. Wydarzenie ma dwa tematy przewodnie: „biznes, promocja innowacyjnych i kreatywnych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw” oraz „promocja idei uczenia się przez całe życie”. Praktyczne wskazówki, konsultacje ze specjalistami HR i doradcami zawodowymi, profesjonalne sesje zdjęciowe i warsztaty to elementy, które mają wspierać uczestników „Biznes Campów”, a także inspirować po podejmowania nowych biznesowych przedsięwzięć – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

„Biznes Campy” odbędą się:

22 czerwca 2024 r. w Koszalinie (Rynek Staromiejski i restauracja Mozaika),

23 czerwca 2024 r.  w Wałczu (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Chłodna 12)

oraz 29 czerwca 2024 w Stargardzie (Stargardzkie Centrum Kultury, ul. Piłsudskiego 105).

Z ekspertami będzie można spotkać się w godzinach 15-19 w każdym z miejsc. Wstęp bezpłatny

Podczas „Biznes Campów” dostępne będą cztery strefy aktywności:

Strefa warsztatowo – wykładowa

Ciekawe prelekcje prowadzone przez Macieja Kaweckiego, Monikę Pyrek, Katarzynę Niedzielską-Czyż i Marcina Tomaszewskiego oraz warsztaty, które poprowadzą: Michał Hamera, Maja Kornel i Emil Dąbrowski.

Strefa Zachodniopomorskiego Biznesu

W tej strefie będzie można spotkać zachodniopomorskie Instytucje Otoczenia Biznesu oraz Centrum Inicjatyw Gospodarczych i Punkty informacyjne o Funduszach Europejskich. Odwiedzający dowiedzą się: jak założyć firmę, skąd wziąć na to środki, gdzie szukać porad i szkoleń biznesowych, jak je finansować itd. To aktywne spotkania przedsiębiorców ze specjalistami i doradcami w formie krótkich, otwartych konsultacji. Pojawią się również zachodniopomorscy przedsiębiorcy będący ambasadorami projektu „Pomorze Zachodni Innowacyjne, Kreatywne, Nowoczesne”.

Strefa promująca ideę uczenia się przez całe życie

Strefa przeznaczona dla wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego, w której pojawi się oferta doradców zawodowych i specjalistów od HR dla osób w każdym wieku. W tej strefie dostępni będą też doradcy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie oraz przedstawiciele zachodniopomorskich uczelni i akademickich biur karier.

Strefa Innowacji

Strefa przeznaczona dla dzieci i młodzieży dotycząca nowoczesnych technologii, warsztatów, nauki przez zabawę. To możliwość zaprezentowania w ciekawy i innowacyjny sposób lokalnych uczelni, ich wynalazków i działań poszczególnych wydziałów, pozwalająca aktywnie zainteresować potencjalnych studentów własną ofertą.

Szukamy bohaterów nowego cyklu filmowego

Uzupełnieniem tematycznych sfer będzie Studio fotograficzne, gdzie każdy będzie mógł wykonać profesjonalne zdjęcia biznesowe lub dedykowane do CV oraz Studio filmowe, w którym prowadzony będzie otwarty casting do cyklu filmowego INNOWACYJNE/KREATYWNE/NOWOCZESNE dla przedsiębiorców oraz pasjonatów z Pomorza Zachodniego.

„Biznes Campy” kończyć się będą pokazami filmowymi w Kinie Plenerowym Pomorza Zachodniego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: https://biznes.wzp.pl/

Info i foto w tekście: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Foto główne: Sławomir Włodarczyk