Turniej Piłkarski Krono Skrzat Cup

Miasto z Wizją / 20.09.2016 / Komentarze
Pięciolatki na boisku!

W piątek (23 września) na murawie Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Czesława Lisa będą miały okazję zaprezentować się przedszkolaki, Młodzi piłkarze zagrają w kolejnej edycji turnieju Krono Skrzat Cup, organizowanego przez Akademię Piłkarską.

- Do udziału w futbolowej zabawie zaprosiliśmy wszystkie szczecineckie przedszkola. Dodatkowo swoją drużynę wystawi także główny sponsor turnieju, czyli Kronospan Szczecinek - mówi "Miastu z Wizją" Szymon Bibik, prezes AP.

- Podobnie jak w ubiegłym roku młodzi piłkarze i piłkarki zagrają na czterech boiskach przygotowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Każda drużyna liczyć będzie dziesięcioro zawodników. Uczestnicy nagrodzeni zostaną pucharami, medalami i innymi upominkami ufundowanymi przez sponsora oraz Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe. Początek turnieju o godz. 12.

Jak podkreślają organizatorzy, głównym celem rozgrywek jest propagowanie zdrowego trybu życia, integracja dzieci, krzewienie kultury fizycznej i sportu poprzez grę w piłkę nożną oraz umożliwienie im udziału w atrakcyjnej formie czynnego wypoczynku.

- W związku z tym oficjalna klasyfikacja nie będzie prowadzona, bo w tym turnieju absolutnie nie chodzi o wynik sportowy, a o dobrą zabawę - mówi Sz. Bibik.

- Przypominamy też, że od początku września Akademia Piłkarska prowadzi treningi w grupie naborowej dla dzieci urodzonych w roczniku 2011. Chętnych zapraszamy we wtorki i czwartki o godz. 16 na zajęcia odbywające się głównej płycie Stadionu Miejskiego.

KOMUNIKAT:

W pierwszej połowie września doszło do podpisania umowy sponsoringu pomiędzy Akademią Piłkarską, a firmą Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. Wsparciem sponsora objęte zostały najmłodsze grupy wiekowe trenujące w największym szczecineckim klubie. Młodzi piłkarze mogą liczyć na nowy sprzęt oraz dofinansowanie udziału w różnorakich turniejach. Pozostaje jedynie trenować!

Bardzo cieszymy się z pozytywnej finalizacji rozmów, które toczyły się od dłuższego czasu – mówi prezes Akademii, Szymon Bibik. – Wsparcie najmłodszych grup jest niezwykle istotne ze względu na ich liczebność oraz konieczność stworzenia odpowiednich warunków treningowych. To właśnie na początku swojej piłkarskiej przygody dziecko przyswaja najwięcej wiedzy, więc warto, by miało ku temu stworzone odpowiednie warunki. Umowa podpisana z Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. ułatwi realizację tych celów.

Pierwszym akcentem nawiązanej współpracy będzie organizacja kolejnej edycji turnieju dla przedszkolaków, w tym roku pod nazwą Krono Skrzat Cup.

Grafika: Akademia Piłkarska Szczecinek