Turyści pojadą na "Majówkę z Wiarusami"

Miasto z Wizją / 10.05.2021 / Komentarze
Atrakcyjna wyprawa samochodowa po Ziemi Wałeckiej

Wojskowe Koło PTT "Wiarusy" nie ustaje w wysiłkach by szczecineckim miłośnikom turystyki zapewnić same atrakcje. Po ubiegłotygodniowym rajdzie "Majówka z rowerem", w zbliżający się weekend czekają nas kolejne turystyczne atrakcje. Tym razem "wojskowi" turyści zapraszają na "Majówkę z Wiarusami" po Ziemi Wałeckiej.

Atrakcji zapowiada się, co niemiara. Będzie zwiedzanie Wałcza, m.in. Alei Mistrzów Sportu nad jeziorem Raduń oraz Muzeum Wałeckiego. Turyści zajrzą też na Cmentarz Wojenny oraz przekonają się jakie "cuda" oferuje tzw. Górka Cudów koło Tuczna. Oczywiście, nie zabraknie wizyty w XVI-wiecznym zamku, dawnej siedziby Wedlów Tuczyńskich. Uczestnicy rajdu - wracając do Szczecinka - odwiedzą też Jastrowie.

Uczestnicy "Majówki z Wiarusami" spotkają się w niedzielę 16 maja o godz. 9.45 na stacji paliw BP przy ul. Pilskiej. Kwadrans później (własnymi samochodami) ruszą w trasę do Wałcza. Powrót do Szczecinka zaplanowano około godz. 20.

By wziąć udział w rajdzie wcześniej trzeba się zapisać. Można to uczynić dzwoniąc do szefa "Wiarusów" Bogdana Bereszyńskiego - tel. 661 123 919, siedziby koła - tel. 94 37 251 11, bądź wstąpić do Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Bohaterów Warszawy. Zapisy przyjmowane są do piątku 14 maja włącznie.

Wpisowe na rajd to 5 zł (dla członków PTTK). Osoby niezrzeszone uiszczą opłatę w wys. 8 zł.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Urząd Miasta Wałcz