Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo

Miasto z Wizją / 25.11.2021 / Komentarze
Akcja policji i stacji kontroli pojazdów

Nie od dziś wiadomo, że prawidłowe ustawienie świateł w samochodzie, to podstawa bezpieczeństwa na drodze. Dlatego też Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku wraz ze Stacjami Kontroli Pojazdów TAGOR przy ul. Waryńskiego 2, POM-EKO przy ul. Pilskiej, SKP Premio-Trako przy ul. Koszalińskiej 87 biorą udział w ogólnopolskiej akcji: "Twoje światła - Nasze Bezpieczeństwo".

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. W jej ramach, w sobotę 4 grudnia pracownicy stacji będą bezpłatnie ustawiać światła w samochodach.

Nasi policjanci apelują do kierowców o jak najszersze wzięcie udziału w tej cennej inicjatywie. Warto skorzystać z pomocy specjalistów. Policjanci przekonują, że sprawne, prawidłowo ustawione światła w pojazdach poprawiają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, zarówno kierujących jak i pieszych. Pozwalają też wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Aplikacja Yanosik „doprowadzi” jej użytkowników do najbliższej stacji kontroli wspierającej przedsięwzięcie. Ponadto kampania będzie promowana przez firmę Screen Network, która na swoich ekranach LED, rozlokowanych w całym kraju, wyemituje spot zachęcający do regularnego sprawdzania świateł pojazdu.

- W okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia - podkreśla asp. A. Matys.

Ponadto, policjanci ruchu drogowego w wybranych terminach będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu.

Bezpłatne badanie prawidłowego ustawienia świateł i hamulców prowadzi też Komunikacja Miejska. O akcji piszemy w artykule:

Grafika: Instytut Transportu Samochodowego