Tydzień Straży Miejskiej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 02.12.2019 / Komentarze
Bezdomni na bakier z prawem i mieszkaniec, którzy porzucił śmieci

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 116 interwencji w stosunku do 106 osób.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili 52 interwencje - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawnili 24 zdarzenia. Do miejsca zamieszkania strażnicy doprowadzili 2 osoby, dwie osoby przekazano patrolowi Policji. Do 22 listopada strażnicy udzieli pomocy przy uruchomieniu 13 samochodów. Przeprowadzono 6 kontroli przydomowych kotłowni. Zastosowano blokady na koła 6 samochodów. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazali 3 zwierzęta.

We wtorek (26.11) przed godz. 9 patrolując ul. Emilii Plater strażnicy zauważyli stertę śmieci wyrzuconą przy pojemnikach głębinowych W śmieciach znaleziono dokumenty wskazujące sprawcę. Został on ukarany mandatem karnym a następnie zobligowany do posprzątania śmieci. Teren został przez niego uporządkowany.

W środę (27.09) po godz. 15 patrol udał się na ul. Pilską celem kontroli pomieszczeń, gdzie przebywają bezdomni. Na miejscu strażnicy wylegitymowali bezdomnego, przy którym znaleźli portfel z dowodem osobistym obcej osoby oraz wzory różnych graffiti z wzorami podpisów jakie znajdujemy na murach w mieście. Mężczyzna został przekazany Policji.

W czwartek (28.11) przed godz. 20 patrol udał się na ul. Pilską w celu skontrolowania miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Na miejscu zastano bezdomnego, który na widok strażników usiłował coś schować za fotelem. W pomieszczeniu czuć było charakterystyczny zapach marihuany. Okazało się, że mężczyzna chował susz marihuany zawinięty w kartkę papieru. Mężczyzna został przekazany Policji.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykule:

https://miastozwizja.pl/bezdomny-z-marihuana

W sobotę (30.11) strażnicy zabezpieczyli cyklicznie odbywający się Turniej Tańca Towarzyskiego.

Tekst: (na podstawie komunikatu Straży Miejskiej) Sławomir Włodarczyk

Foto: S. Włodarczyk