Tydzień Straży Miejskiej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 29.06.2020 / Komentarze
Wandal, pijani rowerzyści, pijany nieletni, pijani ojciec i syn

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 129 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 58 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 75 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" zastępca komendanta SM Jolanta Siemaszko.

- Do miejsca zamieszkania doprowadzono 4 osoby. 6 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy zastosowali 7 blokad na koła pojazdów i udzielili pomocy w uruchomieniu 5 samochodów.

W czwartek (25.06) przed godz. 4 operator monitoringu zauważył rowerzystę jadącego zygzakiem. Patrol zatrzymał mężczyznę do kontroli na ul. Wyścigowej. Okazało się, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Został przekazany patrolowi policji a w wydychanym powietrzu miał prawie 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia po godz. 23 na ul. Boh. Warszawy operator monitoringu zauważył młodego mężczyznę przewracającego kosz na śmieci. Patrol, który został wysłany na miejsce, wylegitymował go na wysokości sądu. Okazało się, że to nieletni. Po ustawieniu kosza został przekazany matce.

W piątek (26.06) przed godz. 1 na terenie strefy aktywnego wypoczynku, operator monitoringu zauważył trójkę mężczyzn spożywających alkohol. Patrol wylegitymował całą trójkę. Okazało się, że jednym ze spożywających alkohol jest nieletni. Został przekazany patrolowi policji, natomiast pozostali zostali ukarani mandatami karnymi.

W niedzielę (28.06) przed godz. 3 na ul. Warcisława IV operator monitoringu ujawnił mężczyznę poruszającego się rowerem. Sposób jazdy wskazywał na to, że jest pijany. Jadąc przewrócił się. W momencie, kiedy zaczął spożywać tam piwo został wylegitymowany przez strażników.

- W związku z tym, że podejmowanie dalszych czynności z osobami kierującymi rowerami pod wpływem alkoholu należy do kompetencji tylko Policji, rowerzysta został przekazany patrolowi Policji. Jak się okazało w wydychanym powietrzu miał 0,89 mg/l alkoholu, to jest prawie 2 promile - ujawnia J. Siemaszko.

Tego samego dnia po godz. 8 strażnicy zostali wysłani na interwencję przy ul. Winnicznej, gdzie leżał mężczyzna. Na miejscu zastano leżącego mężczyznę, który był upojony alkoholem i nie mógł ustać na nogach. Podczas doprowadzania go do miejsca zamieszkania, w klatce schodowej, gdzie mieszka, strażnicy zastali kolejnego upojonego alkoholem mężczyznę leżącego w na schodach. Po obudzeniu go i rozmowach z sąsiadami okazało się, że jest to ojciec doprowadzanego do miejsca zamieszkania. Obaj zostali doprowadzeni do miejsca zamieszkania a sprawa będzie miała finał w sądzie za wykroczenia, których się dopuścili.

Kilka godzin później na ul. Polnej miała miejsce interwencja wobec mężczyzny leżącego przy drzwiach do klatki schodowej. Mężczyzna awanturował się i wykrzykiwał wulgaryzmy. W rozmowie z mieszkańcami strażnicy ustalili adres jego zamieszkania i doprowadzili go na miejsce, gdzie odebrał go ojciec. W rozmowie z ojcem ustalono dane personalne. W tym przypadku sprawa będzie kierowana do sądu.

Tekst (na podstawie raportu Straży Miejskiej) i foto: Sławomir Włodarczyk