Tydzień Straży Pożarnej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 15.10.2019 / Komentarze
Płonące ognisko na skraju lasu, zalane mieszkanie i kot na drzewie

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 5 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział "Miastu z Wizją" naczelnik Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Mirosław Śledź, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia jednego pożaru.

Strażacy interweniowali w Dobrogoszczy, gdzie na skraju lasu zapłonęło ognisko. Jego "właściciel" uciekł na widok zbliżających się wozów strażackich. Strażacy ugasili ognisko.  

Jednostka Ratowniczo Gaśnicza dwukrotnie ratowała koty. Zwierzak wszedł na drzewo i nie potrafił z niego zejść (zdarzenie miało miejsce w Godzimierzu). Następny zaklinował się w otworze ściennym (Szczecinek ul. Wyszyńskiego). Oba zwierzaki całe i zdrowe wróciły do swoich właścicieli.

Strażacy usuwali też plamę oleju z jezdni drogi krajowej nr 20 w Marcelinie, skutki kolizji (samochód uderzył w drzewo) na drodze Wielawino - Storkowo oraz wodę z zalanego mieszkania przy ul. Wodociągowej. Interwencja miała miejsce w poniedziałek rano.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk