Tydzień Straży Pożarnej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 30.06.2020 / Komentarze
W ogniu trawy, baloty siana i samochody. Szczecinecka jednostka PSP prowadzi nabór do służby

W minionym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 28 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział "Miastu z Wizją" naczelnik Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Mirosław Śledź, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia 4 pożarów (łącznie 32 zdarzenia).

Paliła się trawa na skarpie wiaduktu (Szczecinek, ul. Słupska) i baloty siana w Brzeźnicy. Strażacy gasili też płonące samochody. Do takich zdarzeń doszło w Knykach i w Szczecinku przy ul. Koszalińskiej.

Strażacy odnotowali także 13 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków nawałnic (najwięcej na terenie Gminy Szczecinek), usuwali roje os i pszczół przy ul. Mariackiej i 1 Maja w Szczecinku oraz w m. Równe, usuwali plamę substancji ropopochodnej z parkingu przy ul. Norwida w Szczecinku, pospieszyli z pomocą Policji i Zespołowi Ratownictwa Medycznego w dotarciu do mieszkań przy ul. Kopernika, Reja i Boh. Warszawy w Szczecinku, usuwali skutki kolizji czterech samochodów osobowych na DW 172 w Parsęcku, uwalniali kota spod maski samochodu osobowego (Szczecinek, ul. Jana Pawła II), łapali zaskrońca na chodniku (Szczecinek, ul. Wyszyńskiego), usuwali połamane drzewa i gałęzie z drogi (Jeziorki, Barwice, Stary Chwalim) oraz monitorowali skład powietrza na zawartość tlenku węgla.

Zostań strażakiem, ratuj ludzi i ich mienie!

Komenda Powiatowa PSP w Szczecinku prowadzi nabór na trzy wolne etaty. Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej szczecineckiej jednostki PSP:

http://www.straz.szczecinek.pl/

w zakładce: Praca w PSP

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Opracowanie na podstawie komunikatu prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku.