Tydzień Straży Pożarnej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 15.09.2020 / Komentarze
W ogniu piwnica, trawy i kontener na śmieci. Problem z osami i szerszeniami

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 9 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział "Miastu z Wizją" st. technik Sekcji ds. Kwatermistrzowsko-Technicznych Komendy Powiatowej PSP mł. asp. Łukasz Staciwa, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia 3 pożarów.

Pożary:

W Parsęcku paliły się trawy na nieużytkach.  Na posesji przy u. Bobolickiej w Grzmiącej strażacy gasili pożar piwnicy. Z kolei na terenie firmy przy ul. Kamińskiego w Szczecinku - kontener na śmieci.

Miejscowe zagrożenia:

JRG usuwała gniazda os i szerszeni. Interwencje miały miejsce na budynku internatu szkolnego przy ul. Staszica oraz na posesjach w Węglewie, Grzmiącej i Barwicach.

Strażacy pospieszyli też z pomocą Policji i Zespołom Ratownictwa Medycznego w dotarciu do mieszkań przy ul. Mierosławskiego w Szczecinku oraz w Lubogoszczy.

Likwidowali też skutki wypadku na drodze krajowej nr 20 na odcinku Jeleń - Śmiadowo, usuwali drzewo tarasujące drogę Grzmiąca - Przystawy oraz likwidowali skutki zderzenia dwóch samochodów osobowych na ul. Armii Krajowej w Szczecinku.

- W ubiegłym tygodniu dostarczyliśmy do szczecineckich przedszkoli środki do dezynfekcji - mówi nam asp. Ł. Staciwa.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk