Tydzień Straży Pożarnej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 26.01.2021 / Komentarze
Kominy w ogniu, akcje ratownicze na jeziorach, połamane drzewa i czad

W minionym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 18 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział "Miastu z Wizją" zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Mirosław Śledź, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia 5 pożarów.

Zima, sezon grzewczy trwa w najlepsze. Niestety, również sezon na pożary sadzy w przewodach kominowych. W ubiegłym tygodniu nasi strażacy aż pięciokrotnie interweniowali przy takich zdarzeniach. Ogień pojawił się na posesjach w Turowie, Iwinie, Żółtnicy (Plac Strażacki), Dzikach oraz przy ul. Miłej w Szczecinku.

JRG monitorowała powietrze na zawartość tlenku węgla (Szczecinek, ul. Koszalińska, Wyszyńskiego i 1 Maja), usuwała plamę substancji ropopochodnej z jezdni DK20 Szczecinek - Biały Bór, usuwała skutki kolizji samochodów osobowych na drogach Krągi - Borne Sulinowo, Barwice, ul. Chrobrego oraz w Ostropolu, usuwała powalone drzewa i połamane konary blokujące drogi (Borne Sulinowo, Sępólno Wielkie, Gwiazdowo, Kiełpino - Kolanowo, Łubowo DK20 oraz Szczecinek - ul. Spacerowa.

Strażacy brali też udział w akcji ratowniczej na jeziorze Jeziernik w Przybrdzie (pod wędkarzem załamał się lód), ratowali sarnę uwięzioną w przerębli na jeziorze Pile w Dąbrowicy oraz pospieszyli z pomocą Policji w dotarciu do mieszkań w Szczecinku przy ul. Koszalińskiej oraz w m. Trzebiele.

- Apelujemy o ostrożność przy korzystaniu z zamarzniętych akwenów - ostrzega mł. kpt. M. Śledź. - Aby bezpiecznie jeździć na łyżwach należy korzystać tylko ze zorganizowanych i nadzorowanych lodowisk. Zabawa na zamarzniętych jeziorach, rzekach czy stawach jest bardzo niebezpieczna i może skończyć się tragedią.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Opracowanie na podstawie komunikatu prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku.