Tydzień Straży Pożarnej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 20.02.2021 / Komentarze
W ogniu komin i śmietnik. Awarie sieci wodociągowej oraz pomoc poszkodowanym na ulicy

W minionym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 9 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział "Miastu z Wizją" zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Mirosław Śledź, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia 2 pożarów.

Na posesji przy ul. Czaplineckiej w Szczecinku w ogniu stanął komin. Przyczyną był pożar sadzy. Z kolei przy ul. Mickiewicza palił się zlokalizowany tam śmietnik.

Strażacy zabezpieczali też uszkodzoną rurę wodną w budynkach mieszkalnych (Szczecinek, ul. Wiejska, Kaszubska oraz Godzisław), likwidowali skutki kolizji samochodu dostawczego (Liszkowo), pompowali wodę z zalanej piwnicy (Dziki), pospieszyli z pomocą osobom, które przewróciły się na śliskim chodniku - transport do szpitala (Łubowo, Szczecinek, ul. Kościuszki), monitorowali powietrze na zawartość tlenku węgla - zagrożenia nie stwierdzono (Szczecinek, ul. Wodociągowa) oraz usuwali zagrożenie spowodowane zawaleniem się komina (Żółtnica, ul. Kolejowa).

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Opracowanie na podstawie komunikatu prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku.