Tydzień szczecineckiej Policji

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 11.10.2017 / Komentarze
Zderzenie na DK20. Sprawcą pijany szofer

W ubiegłym tygodniu, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, na drogach regionu nie doszło do wypadków. Niestety, nie brakowało za to amatorów "jednego głębszego", po którym ochoczo wsiadali za kierownicę lub brali się za jazdę na rowerze.

Jak powiedziała "Miastu z Wizją" oficer prasowy szczecineckiej policji sierż. Ewa Żaglewska, policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących w tym 5 rowerzystów.

- Niechlubnym rekordzistą opilstwa za kierownicą okazał się 48-letni mieszkaniec Szczecinka - mówi sierż. E. Żaglewska. - Mężczyzna jadący samochodem marki Opel został zatrzymany do kontroli w Barwicach przez policjantów z tamtejszego posterunku. W alkomat wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Niewiele mniej alkoholu "przyjął" 46-letni mieszkaniec Szczecinka przemierzający ulice miasta na rowerze. Zatrzymany do kontroli wydmuchał w alkomat blisko 2 promile. Do tego okazało się, że posiada aktywny zakaz jazdy na rowerze. Mężczyzna ponownie stanie przed sądem.

- W ubiegłym tygodniu doszło do kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierowcy - dodaje E. Żaglewska. - Zdarzenie miało miejsce w piątek (6.10) wieczorem na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Gwdą a Marcelinem. Kierujący VW Passatem podczas wyprzedzania kilku pojazdów stracił panowanie nad kierownicą, wjechał do rowu melioracyjnego, odbił się od nawierzchni i powrócił na jezdnię, na lewy pas ruchu. Tam zderzył się z prawidłowo jadącym w kierunku Gwdy VW Golfem. Okazało się, ze 43-letni sprawca kolizji był pijany. Badanie alkomatem wskazało ponad 1 promil w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za jazdę po pijanemu odpowie też przed sądem.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk