Uczniowie „Adasia” tworzą własną telewizję

• Tv
Miasto z Wizją / 18.02.2019 / Komentarze
Podjęli się oni zadania prowadzenia kanału dokumentującego ciekawostki z życia szkoły

Coraz częściej zamiast słowa pisanego, wolimy słowo czytane, a zamiast zwykłych zdjęć  - oglądanie filmów. Dlatego też coraz więcej firm i instytucji decyduje się właśnie na przekazywanie informacji o swojej działalności za pomocą krótszych lub dłuższych wideo publikowanych w internecie. Teraz z takiej formy przekazu postanowili skorzystać także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza, którzy właśnie rozpoczynają prowadzenie swojego szkolnego kanału w serwisie YouTube. To inicjatywa uczniów z klasy Vc, którzy podjęli się zadania prowadzenia kanału dokumentującego ciekawostki z życia szkoły.

- W telewizji będziecie mogli zobaczyć m.in. kółka pasji, ciekawe rozmowy z gośćmi, a także sondy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zapewnia Kuba, redaktor naczelny szkolnej telewizji. - Odcinki będą pojawiać się co miesiąc. Wyczekujcie nowości. Serdecznie zapraszam.

Współtworzyć z nim kanał będą m.in. Olga, która poprowadzi program informacyjny „Echa Szkolne”, z kolei Ala zaprosi widzów na program „Chodź na słowo”, a Michalina i Karolina zdradzą nam swoje pomysły i podsuną ciekawe inspiracje w telewizyjnym kąciku „Plastyczny szał”. Oprócz tego będziemy mogli obejrzeć takie bloki tematyczne, jak: „Podróż ze słowem”, „Z pytaniem w tłumie” oraz „Gimnastyczna sztuka”.

Aktualnie na kanale TV SP 1 możemy obejrzeć zwiastun kanału. Pierwsze telewizyjne wydanie pojawi się tu już wkrótce.

Tekst: Marzena Góra