Ukradł szlifierkę, poroże i taczkę. Grozi mu 5 lat więzienia

Miasto z Wizją / 20.01.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej Policji

Jak podkreśliła w rozmowie z "Miastem z Wizją" rzecznik prasowy szczecineckiej policji mł. asp. Anna Matys, miniony tydzień był wyjątkowo spokojny. Na drogach regionu policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego. Okazał się nim 24-letni rowerzysta, skontrolowany na terenie gminy Biały Bór. Mężczyzna dmuchnął w alkomat 1 promil alkoholu.

Nasi policjanci zatrzymali też 2 kierujących - rowerzystę i kierowcę, którzy prowadzili pojazdy mając sądowy zakaz. W pierwszym przypadku był to 60-letni rowerzysta, mieszkaniec Szczecinka, zaś w drugim - 19-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Borne Sulinowo, kierujący samochodem osobowy. Wobec obu mężczyzn zostały sporządzone wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinku - dodaje A. Matys.

Szczecineccy policjanci zatrzymali też 23-letniego włamywacza. Rabuś sforsował drzwi posesji na terenie gminy Szczecinek. Ukradł 5 szt. poroży jelenia, szlifierkę kątową, przedłużacz elektryczny i taczkę. Właściciel oszacował swoje straty na 1200 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

- Szczecineccy strażnicy miejscy zatrzymali dwie młode kobiety, które rozbiły szyby w przystanku Komunikacji Miejskiej przy ul. Jana Pawła II - mówi A. Matys. - W związku z tym, że wpłynął do nas wniosek o ściganie wandali, złożony przez szczecineckiego przewoźnika, wobec kobiet wszczęte zostało postępowanie karne. Właściciel przystanków wycenił stratę na kwotę 1000 zł. Kobiety za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.