Ulice Szczecinka w świątecznej odsłonie

Miasto z Wizją / 09.11.2017 / Komentarze
Za kilkanaście dni w różnych punktach miasta rozpocznie się montaż gwiazdkowych ozdób

Do świąt Bożego Narodzenia zostało zaledwie sześć tygodni. Za chwilę sklepowe witryny, reklamy telewizyjne czy wszechobecne mikołaje, renifery i choinki nieustannie będą przypominać nam o zbliżającej się Gwiazdce. Wkrótce spacerując miejskimi ulicami również będziemy mogli poczuć magię nadchodzących świąt. Za kilkanaście dni w różnych punktach miasta rozpocznie się montaż pierwszych gwiazdkowych ozdób.

W tym roku świąteczna dekoracja miasta – podobnie jak w poprzednich latach - również opierać się będzie na instalacjach świetlnych, które możemy każdego roku oglądać na latarniach usytuowanych wzdłuż głównych ulic. Zanim jednak pojawią się one w przestrzeni miejskiej, przejdą coroczny przegląd i zostaną uzupełnione o zniszczone lub skradzione elementy iluminacji oraz zapasowe żarówki. Po ubiegłorocznym okresie świątecznym miasto nie odnotowało większych strat w ozdobach. A ewentualna konieczność ich wymiany podyktowana będzie jedynie ich zużyciem. Przypomnijmy, że w minionym roku miasto zakupiło 69 nowych ozdób na słupy, co pozwoliło na wymianę tych już najbardziej wyeksploatowanych iluminacji. Montaż ulicznych ozdób rozpocznie się w drugiej połowie listopada i powinien zakończyć się najpóźniej 15 grudnia.

Wkrótce na terenie miasta tradycyjnie staną również małe choinki. Udekorowane drzewka – podobnie jak w latach poprzednich - pojawia się przy: ul. Wyszyńskiego na skarpie, na placu Zesłańców Sybiru („mała” poczta), ul. Boh. Warszawy - Jana Pawła (sąd), na osiedlu Zachód oraz w parku przy ul. Kopernika. Z pewnością większość mieszkańców czeka na tę największą, która ustawiona zostanie w centrum miasta.

Podobnie jak w minionym roku w centrum miasta „wyrośnie” sztuczne świąteczne drzewko, które posłuży mieszkańcom również w kolejnych latach. - Do 6 grudnia na placu Wolności ustawiona zostanie choinka. Będzie ona o dwa metry wyższa od ubiegłorocznego drzewka. Na słupach stojących na placu Wolności pojawią się także nowe ozdoby świąteczne. Aktualnie rozesłane zostały zapytania ofertowe do produkujących je firm - mówi nam Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, że decyzja o jego zakupie podyktowana była przede wszystkim faktem, że późniejszy montaż i zainstalowanie takiego drzewka jest znacznie łatwiejsze i w ostatecznym rozrachunku tańsze, niż coroczna operacja związana nie tylko z nabyciem, ale przede wszystkim z transportem i posadowieniem prawdziwej choinki w centrum miasta. Po „świątecznym sezonie” drzewko zostanie rozmontowane i w takiej formie poczeka do kolejnego Bożego Narodzenia.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk