Ulice Szczecinka w świątecznej odsłonie

Miasto z Wizją / 28.11.2019 / Komentarze
W różnych punktach miasta trwa montaż bożonarodzeniowych ozdób

Sklepowe witryny, reklamy telewizyjne czy wszechobecne mikołaje, renifery i choinki nieustannie przypominają nam o zbliżającym się Bożym Narodzeniu. Teraz spacerując miejskimi ulicami również możemy poczuć magię nadchodzących świąt. W różnych punktach miasta właśnie rozpoczął się montaż pierwszych gwiazdkowych ozdób. W tym roku świąteczna dekoracja miasta – podobnie jak w poprzednich latach - również opierać się będzie na instalacjach świetlnych, które możemy każdego roku oglądać na latarniach usytuowanych wzdłuż głównych ulic. Wcześniej przeszły coroczny przegląd i zostały uzupełnione o zniszczone lub skradzione elementy iluminacji oraz zapasowe żarówki.

Trzy lata temu miasto zakupiło 69 nowych ozdób na słupy, co pozwoliło na wymianę tych już najbardziej wyeksploatowanych iluminacji. Również teraz pojawi się kilka nowości. W tym roku miasto zakupiło kilkadziesiąt kolejnych nowych ozdób, które wkrótce przyozdobią miejskie latarnie. To jednak nie wszystko. Miasto w ramach wspomnianych zakupów otrzymało w gratisie kilkumetrową iluminację w formie napisu „Wesołych Świąt”. Decyzja o miejscu jego montażu jeszcze nie zapadła, ale na pewno pojawi się on w lokalizacji, która pozwoli jak największej liczbie mieszkańców cieszyć się jego widokiem.

Na Plac Wolności powrócił już także tak lubiany przez mieszkańców (i wielokrotnie stanowiący tło wykonywanych przez przechodniów zdjęć) podświetlany napis „I♥Szczecinek”. Wkrótce na terenie miasta tradycyjnie staną również małe choinki. Udekorowane drzewka – podobnie jak w latach poprzednich - pojawia się przy: ul. Wyszyńskiego na skarpie, na placu Zesłańców Sybiru („mała” poczta), ul. Boh. Warszawy - Jana Pawła (sąd), na osiedlu Zachód oraz w parku przy ul. Kopernika.

Tekst, foto: Marzena Góra