Umowy z klubami sportowymi parafowane

• Tv
Miasto z Wizją / 27.01.2022 / Komentarze
W 2022 roku na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży miasto przeznaczy kwotę 750 tys. złotych

Dziś (wtorek, 25 stycznia) w szczecineckim ratuszu miało miejsce podpisanie umów na dofinansowanie szczecineckich klubów sportowych. Z przedstawicielami lokalnych mediów spotkali się burmistrzowie Daniel Rak i Maciej Makselon, Katarzyna Wilczyńska z UKS Victoria Szczecinek, Mirosław Rosiński z Klubu Sportowego Pentathlon Szczecinek oraz Radosław Szczuko z MKS „Gryf” Szczecinek. W obecności kamer złożyli oni podpisy pod umowami zapewniające naszym klubom sportowym spory zastrzyk finansowy z budżetu miasta. Środki te umożliwią m.in. zakup sprzętu czy opłacenie wyjazdów zawodników na imprezy i zawody sportowe, w trakcie których będą oni reprezentowali nasze miasto.

- To jest program, który w Szczecinku funkcjonuje od 2006 roku i co roku w budżecie miasta znajdują się środki na jego realizację – mówi burmistrz Daniel Rak. – Oprócz kwot dotacji musimy też pamiętać o tym, że budynki, którymi zarządza OSiR, są nieodpłatnie udostępniane stowarzyszeniom na rzecz ich funkcjonowania. Jest to program, w którym uczestniczy kilka tysięcy młodych szczecinecczan. Ten program na tyle dobrze funkcjonuje, że ja uważam, że nie można za dużo przy nim „gmerać”, żeby nie popsuć czegoś, co dobrze działa.

W 2022 roku na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży miasto przeznaczy kwotę 750 tys. zł. To o 50 tys. zł więcej, niż w roku ubiegłym. Pieniądze trafią do młodych sportowców poprzez konkurs ofert ogłoszony właśnie przez burmistrza Daniela Raka. Wsparcie finansowe spożytkowane zostanie w formie dotacji na organizację zajęć sportowo - rekreacyjnych, szkolenie i współzawodnictwo sportowe oraz organizację obozów sportowych.

Najwyższą dotację otrzymają futboliści - 145 tys. zł. Z kolei 90 tys. zł trafi do lekkoatletów, 101 tys. zł do sekcji sportów walki, a 58 tys. zł dla siatkarzy. Pomoc finansową otrzymają również dzieci trenujące akrobatykę sportową i fitness – 55 tys. zł, sporty okołobasenowe - 100 tys. zł, koszykówkę – 49 tys. zł, strzelectwo – 11 tys. zł, narty wodne i wakeboarding – 19 tys. zł, tenis stołowy – 14 tys. zł, szachy – 5 tys. zł, badminton – 5 tys. zł, piłkę ręczną - 15 tys. zł, żeglarstwo - 17 tys. zł, unihokej - 5 tys. zł, biegi przeszkodowe - 4 tys. zł oraz tenis ziemny - 41 tys. zł. Miasto wyasygnuje też kwotę 15 tys. zł na sport dzieci niepełnosprawnych intelektualnie.

Więcej w materiale wideo.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra