Unijne porządkowanie Lasku Zachodniego

Miasto z Wizją / 13.11.2019 / Komentarze
Ławy, stoły piknikowe, karmniki dla ptaków, stojaki na rowery i ozdobne krzewy

Trwają prace mające na celu uporządkowanie terenu Lasku Zachodniego od Trzesieki do hotelu Viki. Zadanie jest realizowane w ramach unijnego projektu pn. „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Roboty prowadzi rodzima firma PPHU Folarend. Koszt zadania to 150 tys. zł.

Zakres wykonania prac obejmuje obszar 5,5 ha. Usunięte zostanie 114 drzew (obumarłe, złomy, wywroty) wraz z uporządkowaniem terenu, prześwietlenie istniejącego drzewostanu, zamontowanie na drzewach 10 szt. budek lęgowych dla ptaków i 3 szt. karmników, zamontowanie 7 szt. stojaków na rowery, montaż 13 szt. ławek parkowych i 9 szt. ławek wypoczynkowych, postawienie 14 szt. koszy parkowych na śmieci oraz nasadzenia krzewów i bylin, m.in. runianka japońska, parzydło leśne, języcznik zwyczajny, tawułka, bergenia sercolistna i ognik szkarłatny.

Planuje się, że prace zakończone zostaną do 30 czerwca 2020 roku.