Uniwersytet Dzieci i Młodzieży zainaugurował rok akademicki

• Tv
Miasto z Wizją / 28.10.2018 / Komentarze
Wiedzę będzie tu zgłębiać 250 najmłodszych studentów

Dziś (sobota, 27 października) w Design Center Kronospan miała miejsce kolejna wyjątkowa uroczystość. Rok akademicki zainaugurowało 250 małych studentów Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży. Cykliczne spotkania najmłodszych mieszkańców w ramach KUDim to inicjatywa firmy Kronospan, która od kilku lat zaprasza dzieci do udziału w zajęciach i zdobywaniu wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Z kolei zajęcia i wykłady prowadzą wykładowcy Politechniki Koszalińskiej.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku rok akademicki rozpoczęło tu 250 małych studentów. W czasie inauguracji dzieci złożyły uroczyste ślubowanie oraz odebrały indeksy. W sobotniej uroczystości udział wzięły m.in. władze uczelni, burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, wiceburmistrz Daniel Rak, przedstawiciele Politechniki Koszalińskiej, a także patrona i organizatora uniwersytetu dziecięcego – Kronospanu. Oczywiście na sali nie mogło zabraknąć również dumnych rodziców. Towarzyszyli im także studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Współpraca z Politechniką Koszalińską niejako automatycznie nasuwa tematykę zajęć, dlatego też skupiają się one na zagadnieniach nauk ścisłych – mówi Jakub Piniarski, menedżer ds. personalnych firmy Kronospan. – Naszym celem nie jest wychowanie sobie następnych pracowników, ale chcemy zaszczepić w dzieciach zainteresowanie tymi naukami ścisłymi i pokazać, że wcale nie muszą być one nudne. Jednocześnie chcemy „oderwać” dzieci od tabletów, telewizorów czy komputerów i zachęcić do aktywnego wspólnego poznawania nauki poprzez zabawę.

Po uroczystości dzieci mogły wysłuchać pierwszego wykładu. O „Historii rycerstwa” opowiedział im przedstawiciel Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej. W trakcie kolejnych spotkań odbędą się kolejne wykłady: „Skaner 3D” prowadzone przez dr Paulinę Kminikowską, „Biedronka czy żabka” - dr Alina Oczachowska  i „Kropli wody szalone przygody” - dr inż. Krzysztof Piaskowski. W zajęciach KUDiM udział wezmą dzieci ze Szczecinka i okolic, z klas I – VIII szkół podstawowych. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Kronospan Design Center.

Tekst, foto: Marzena Góra

Wideo: Zajęcia w ramach KUDiM - montaż: Marzena Góra