Uroczystość w "Staszicu"

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 09.11.2017 / Komentarze
Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły

Dziś (czwartek 9.11) w Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego o specjalności ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo.

W ceremonii ślubowania wzięli udział m.in.: starosta szczecinecki Krzysztof Lis, wicestarosta Marek Kotschy, komendant powiatowy PSP w Szczecinku st. bryg. Adam Serafin, a także samorządowcy, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych podległych powiatowi, grono pedagogiczne, rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie.

Głównym pomysłodawcą utworzenia klasy o takim profilu był Janusz Sienkiewicz, dyrektor ZS nr 6, a Liceum Ogólnokształcące o specjalności ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo powstało w 2009 roku. Od tego czasu placówka „wypuściła” już pięć roczników absolwentów – przyszłych strażaków i pracowników służb mundurowych. Kierunek ten od samego początku cieszy się sporym zainteresowaniem.

Wydawać by się mogło, że przyciągać on będzie głównie chłopców. Jednak po kilku latach okazało się, że jest on równie chętnie wybierany także przez dziewczęta. Dodajmy, że na potrzeby klasy o specjalności ochrona przeciwpożarowa w 2009 roku szkoła wraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku opracowała specjalny program nauczania.

Obecnie szkoła współpracuje nie tylko ze szczecineckimi strażakami, ale też z Wojewódzkim Ośrodkiem Szkolenia w Bornem Sulinowie oraz ze Szkołą Aspirantów PSP w Poznaniu.

Ślubowaniu towarzyszyły liczne życzenia realizowania swoich pasji i nie ustawania w wysiłkach, aby poszerzać swoją wiedzę z zakresu pożarnictwa. Tradycyjnie, jak każdego roku, tak i tym razem uroczystość ślubowania została wzbogacona programem artystycznym przypominającym wszystkim zebranym o zbliżającym się Święcie Niepodległości.

Tekst: Marzena Góra/Sławomir Włodarczyk

Foto: S. Włodarczyk