Utrzymanie Rady Miasta, ratusza i promocja też kosztuje

Miasto z Wizją / 06.12.2016 / Komentarze
Wydatków budżetowych ciąg dalszy

W 2017 roku na administrację publiczną miasto wyda ponad 11,3 mln zł. To nieco więcej niż rok temu.

Pieniądze z tego tytułu trafią m.in. na utrzymanie Rady Miasta - 310 tys. zł (o 4 tys. mniej niż obecnie). W ramach tej kwoty ratusz sfinansuje m.in. diety radnych, koszty ich delegacji służbowych czy zakupi materiały biurowe.

Utrzymanie ratusza też kosztuje. W przyszłym roku będzie to prawie tyle samo, co w obecnym, czyli nieco ponad 7,4 mln zł. Pieniądze zostaną spożytkowane na płace i pochodne od płac pracowników urzędu, wydatki związane z bieżącym funkcjonowaniem urzędu oraz zatrudnienie osób bezrobotnych do robót publicznych.

Ratusz, jak co roku, rezerwuje w budżecie środki związane z promocją miasta. W 2017 roku wyda na ten cel 345 tys. zł (blisko 20 proc. niż w roku 2016). Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na sfinansowanie magazynów samorządowych miasta w telewizjach "Gawex" i "Zachód" oraz druk tekstów promocyjnych w gazetach lokalnych, tłumaczenia doraźne na stronę internetową, tłumaczenia obcojęzycznych wersji strony internetowej: www.szczecinek.pl oraz tłumaczenia na potrzeby korespondencji.

W ramach powyższej kwoty sfinansowane zostaną również inne przedsięwzięcia, m.in.: wymiana młodzieży z miastami partnerskimi, wymiana związana z 25-leciem współpracy Szczecinka z Bergen op Zoom, druk zaproszeń i innych materiałów poligraficznych, opracowania graficzne, zakup okolicznościowych gadżetów na potrzeby zagranicznej promocji miasta i wizyt międzynarodowych delegacji, wynagrodzenia z tytułu umów za oprawę muzyczną uroczystości państwowych oraz tłumaczenia ustne podczas spotkań z delegacjami zagranicznymi.

Tekst i foto Sławomir Włodarczyk