V Cross Bociana w Czarnoborze

Miasto z Wizją / 25.09.2018 / Komentarze
Zapowiada się super impreza biegowa i nie tylko

Crossy Bociana organizowane przez Nadleśnictwo Czarnobór i Team Biegowy Szczecinek z roku na rok stają się coraz popularniejszą imprezą sportową wśród miłośników biegania. Ale nie tylko. W V Crossie Bociana, który odbędzie się w sobotę 29 września wezmą też udział miłośnicy Nordic Walking.

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że organizatorzy prowadzą jeszcze zapisy do sobotniej imprezy. By to uczynić należy odwiedzić stronę internetową Biegu Bociana: http://www.inetsport.pl do piątku 28 września włącznie. Zapisy w dniu biegu nie będą prowadzone.

V Cross Bociana wiedzie urokliwym szlakiem pośród lasów Nadleśnictwa Czarnobór, wokół jeziora Leśne. Tradycyjnie już do Szczecinka zjadą biegacze z całego regionu. Zostaną wyróżnieni niepowtarzalnymi medalami i atrakcyjnymi medalami.

Impreza rozpocznie się w sobotę 29 września o godz. 10 przy siedzibie Nadleśnictwa w Czarnoborze. Godzinę później na trasę (5 km) wyruszą zawodnicy Nordic Walking, a w samo południe wystartują biegacze (5 i 10 km).

Szczegóły dotyczące zawodów dostępne są w na fanpage Crossu Bociana zaś trasę biegu zaznaczono na mapie sytuacyjnej.

Mottem „bocianich” imprez są słowa znanego szczecineckiego animatora biegania Romana Toboły: "Bieganie jest jak dobre żarcie – nigdy dość".

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Organizatorzy

Komunikat organizatorów:

Informujemy, że dnia 29.09.2018 roku w godzinach 9:45-13:00 ze względu na zaplanowaną imprezę sportową pn.: „V Cross Bociana” będą występowały ograniczenia w ruchu kołowym drogą powiatową nr 1302Z (ul. Czarnobór). Droga będzie zamknięta na odcinku od wylotu ścieżki edukacyjnej przy jeziorze Leśnym do zatoczki przed przejazdem kolejowym w kierunku wsi Godzimierz. Całkowite odblokowanie drogi nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika biegu. Zwracamy się z prośbą o wyrozumiałość oraz zachęcamy mieszkańców do kibicowania zawodnikom podczas rywalizacji. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.