W oczekiwaniu na Skateplazę w wersji full

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 30.08.2018 / Komentarze
Za kilka dni rozpocznie się II i III etap budowy. To kolejna inwestycja realizowana w ramach Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego

Niebawem ruszy drugi etap budowy Parku Skateplaza w pobliżu Centrum Rodzinnego Wypoczynku przy ul. Kopernika. Inwestycję zwieńczy ta sama firma, która w ubiegłym roku ją rozpoczęła, czyli MPG z Łagiewnik Nowych koło Łodzi.

- Od początku zakładaliśmy, że Skateplaza będzie o wiele większa niż obecnie - podkreśla w rozmowie z "Miastem z Wizją" burmistrz Daniel Rak.

- Niejednokrotnie słyszałem od młodych ludzi opinię - ok, fajnie jest, ale dlaczego to takie małe. Stąd nasza decyzja o rozbudowie placu. Pierwszy etap budowy wraz z oświetleniem kosztował 240 tys. zł. Inwestycja miała być rozłożona na trzy lata - do roku 2019. Jednak z uwagi, że sytuacja finansowa miasta jest dobra, zdecydowaliśmy się sfinalizować ją już w tym roku. Tym bardziej, że młodzież czeka na nią z utęsknieniem.

Finalnie szczecinecki tor do ekstremalnej jazdy m.in. na deskorolkach i BMX będzie miał wymiary 20x42 m i pow. 840 m2, w tym płyta betonowa, tzw. posadzka o pow. 576 m2.

- Lada dzień rozpoczną się prace związane z przygotowaniem podłoża. Później przyjdzie czas na prace fundamentowe, przeszkody zostaną zatopione w podłożu a cały teren uporządkowany i oświetlony. W jego pobliżu staną elementy małej architektury, m.in. stojaki na rowery, ławki i kosze na śmieci. Całość budowy II i III etapu będzie kosztować 630 tys. zł wraz z oświetleniem - ujawnia nasz rozmówca.  

Warto zaznaczyć, że to kolejna inwestycja realizowana w ramach, tzw. Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem na wniosek i przy szerokich konsultacjach młodych mieszkańców grodu nad Trzesieckiem. Tym większa satysfakcja, bo dotąd w Polsce powstało zaledwie kilka tego typu miejsc.

Tylko w ostatnich czterech latach miasto zbudowało wiele urządzeń do ćwiczeń fizycznych dla młodych i starszych mieszkańców Szczecinka. Powstał też tor treningowy do Runmaggedonu (koło siedziby OSIR) czy oświetlone boiska sportowe z prawdziwego zdarzenia - na os. Zachód i Wodociągowa. Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa boiska przy ul. Połczyńskiej. 

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Projekty: OSiR Szczecinek