W oczekiwaniu na Skateplazę w wersji full

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 14.05.2018 / Komentarze
Umowa podpisana, roboty czas zacząć

Niebawem ruszy drugi i trzeci etap budowy Parku Skateplaza w pobliżu Centrum Rodzinnego Wypoczynku przy ul. Kopernika. Ośrodek Sportu i Rekreacji podpisał już umowę z wykonawcą inwestycji. Budowę Skateplazy zwieńczy ta sama firma, która w ubiegłym roku ją rozpoczęła - MPG z Łagiewnik Nowych koło Łodzi.

By inwestycja ruszyła, Rada Miasta musiała zaakceptować większy, niż planowało miasto, wydatek. Tak też się stało i budowa miejsca, w którym młodzi ludzie (i nie tylko młodzi) mogą poszaleć na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX, niebawem sie rozpocznie.

Potwierdził nam to dyrektor OSiR Maciej Makselon. - Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą inwestycji, firmą MPG - ujawnia nasz rozmówca. Koszt budowy II i III etapu Skateplazy to około 650 tys. zł.

Wszystko wskazuje na to, że "rolkowa" inwestycja zostanie ukończona jeszcze w tym roku, przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

- Początkowo zamierzaliśmy etapować inwestycję na 3 lata, do roku 2019. Otrzymaliśmy też informację, że dostaniemy wsparcie finansowe z ministerstwa sportu. Potem tam coś się stało, nawet nie chcę tego komentować, resort sportu się rozmyślił i nie przyznał nam pieniędzy - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Jaszcze raz policzyliśmy i doszliśmy do wniosku, że inwestycję wykonamy własnymi środkami. Podjęliśmy też decyzję o zakończeniu całości zadania inwestycyjnego jeszcze w tym roku oraz zabezpieczyliśmy w budżecie stosowaną kwotę na ten cel.

- Mnóstwo młodych ludzi czeka na Park Skateplaza. Jazda po tym torze to dla nich wielka przyjemność. Dlatego skoro im obiecaliśmy Skateplazę, to ją zrobimy - zapewnił burmistrz.

Warto przy tym zaznaczyć, że to kolejna inwestycja realizowana w ramach, tzw. Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem na wniosek i przy szerokich konsultacjach młodych mieszkańców grodu nad Trzesieckiem. Tym większa satysfakcja, bo dotąd w Polsce powstało zaledwie kilka tego typu miejsc.

Finalnie szczecinecki tor do ekstremalnej jazdy m.in. na deskorolkach i BMX będzie miał wymiary 20x42 m i pow. 840 m2, w tym płyta betonowa, tzw. posadzka o pow. 576 m2. Łącznie obiekt, na który z stęsknieniem czekają nie tylko młodzi mieszkańcy Szczecinka, będzie kosztował miasto ponad 800 tys. zł. Roboty powinny ruszyć w maju i zostać sfinalizowane wczesną jesienią br.

Całość obiektu zostanie oświetlona i odwodniona. W jego pobliżu staną też elementy małej architektury, m.in. stojaki na rowery, ławki i kosze na śmieci.

Tylko w ostatnich czterech latach miasto zbudowało wiele urządzeń do ćwiczeń fizycznych dla młodych i starszych mieszkańców Szczecinka. Powstał też to treningowy do Runmaggedonu (koło siedziby OSIR) czy oświetlone boiska sportowe z prawdziwego zdarzenia - na os. Zachód i Wodociągowa. W tym roku ruszy przebudowa boiska przy ul. Połczyńskiej. 

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Projekty: OSiR Szczecinek