W pierwszy wakacyjny weekend chętnie wsiedliśmy na rowery

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 01.07.2020 / Komentarze
Do systemu SWRM zarejestrowali się także nowi użytkownicy

Tegoroczne wakacje dopiero się rozpoczęły. Jednak wakacyjnego odpoczynku z całą pewnością nie ma Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich. Korzystają z niej nie tylko ci  mieszkańcy, którzy w ten sposób chętnie dojeżdżają i wracają z pracy, ale również uczniowie w roku szkolnym często wsiadają na miejskie jednoślady, aby dotrzeć do swoich szkół, a po lekcjach dotrzeć do domu.

Jednak zakończenie zajęć lekcyjnych wcale nie oznacza, że nasze rowery będą teraz rzadziej używane. Wręcz przeciwnie. Młodzież również w czasie wakacji chętnie korzysta z wypożyczalni. Świadczą o tym statystki, jakie odnotowała SWRM w poprzedni, a zarazem pierwszy wakacyjny weekend.

W ciągu zaledwie trzech dni, od 26 do 28 czerwca, do systemu dopisało się 23 nowych użytkowników. Tym samym łącznie w systemie zarejestrowanych jest 4 958 osób.

W miniony weekend mieszkańcy i przyjezdni goście, korzystając z pogody, dokonali 1233 wypożyczenia miejskich jednośladów. Jak wskazują statystyki, z rowerów najchętniej korzystaliśmy pomiędzy godziną 17 a 18. Taką formę przemieszczania się po Szczecinku nieco chętniej wypierają panowie. We wspomnianym okresie 52,8 procent wypożyczeń dokonana została przez mężczyzn.

Przypomnijmy, że użytkownicy mają do swojej dyspozycji aż 27 stacji dokujących zlokalizowanych na terenie całego miasta. Co więcej, planując wybrać się na przejażdżkę mogą przez internet sprawdzić, czy w znajdującej się najbliżej ich położenia stacji dostępne są rowery do wypożyczenia. Można to zrobić m.in. klikając TUTAJ.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk