W weekend będziemy już mogli wybrać się do kina

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 02.06.2020 / Komentarze
Podczas seansu na widowni będzie mogło zasiąść 150 osób

Wprowadzenie w marcu przez rząd stanu epidemiologicznego uderzyło przede wszystkim w przedsiębiorców, liczne firmy oraz gospodarkę. Jednak odczuły to także wszelkie instytucje rozrywkowe i kulturalne, które również musiały na długie tygodnie zawiesić swoją działalność. Powoli, wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń, sytuacja powoli się normuje.

Na powrót do normalności i zniesienie wszystkich restrykcji zapewne przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Ale już teraz część instytucji wróciła do pracy. Jednak nie wszystkie. Wciąż jeszcze zamknięte pozostają obiekty związane z szeroko rozumianą rozrywką, które skupiały w jednym miejscu duże grupy ludzi. To również wkrótce ulegnie zmianie, choć odwiedzając tego typu obiekty w dalszym ciągu będziemy musieli przestrzegać określonych zasad.

Dlatego ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich kinomaniaków tęskniących za „dużym ekranem” oraz osoby chcące wyjść z domu i spędzić popołudnie oddając się rozrywce. Od najbliższej soboty, 6 czerwca szczecineckie kino Wolność wznawia swoją działalność. Oznacza to, że już w ten weekend będziemy mogli wybrać się na seans. W najbliższych dniach poznamy także repertuar filmów, które będziemy mogli obejrzeć na dużym ekranie.

- Kino będzie czynne od 6 czerwca. Od tego też dnia wznowione zostaną seanse. Jednak w związku z panującą od marca sytuacją wytwórnie wstrzymały prace, a planowane premiery zostały odłożone w czasie. Dlatego też na pierwsze premiery musimy poczekać kilka tygodni, ponieważ odbędą się one pod koniec lipca – mówi nam Łukasz Koczan, wicedyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

- W najbliższych tygodniach na dużym ekranie wyświetlane będą te filmy, które nie zdążyły zostać wyemitowane w marcu. Póki co na rynku nie pojawiają się żadne nowe produkcje. Musimy na nie jeszcze chwilę poczekać, zwłaszcza że chociażby Multikino, Cinema City i Helios również nie planują otworzyć się od razu. Jednak my ruszamy już w ten weekend.  

Mieszkańcy, którzy postanowią oderwać się na chwilę od rzeczywistości, zatopić w świat wydarzeń rozgrywających się na ekranie i wybrać się do kina, wciąż muszą pamiętać o wprowadzonych przez rząd restrykcjach. A co za tym idzie w szczecineckim kinie, które liczy blisko 300 miejsc siedzących, połowa sali będzie musiała pozostać pusta. Tym samym podczas jednego seansu w tym samym czasie na widowni będzie mogło zasiąść ok. 150 osób. Wciąż obowiązuje też nakaz zasłaniania ust i nosa w tego typu obiektach. Jeśli rządzący do weekendu nie zniosą tego zalecenia, na pierwsze seanse będziemy musieli wybrać się w maseczkach. Przypomnijmy jednocześnie, że zgodnie z rządowym rozporządzeniem nakaz zakrywania ust i nosa nie dotyczy osób, które z różnych powodów mają problemy z oddychaniem.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk