Wandal rzucił płytą CD w przejeżdżający samochód

Miasto z Wizją / 31.01.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Miejskiej

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 62 interwencje w stosunku do 62 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 4 zdarzenia. W trzech przypadkach interwencję podjęły nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys. - Ponadto jedną osobę przekazalismy dla zespołu pogotowia ratunkowego, jeden uczeń został doprowadzony do szkoły oraz dwie osoby do miejsca zamieszkania.

W poniedziałek (5.01) przed godz. 2 patrol dozorując ul. Kościuszki zauważył mężczyznę leżącego na przejściu dla pieszych. Mężczyzna był pijany, został przewieziony do szpitala.

W czwartek (28.01) około godz. 21. 30 strażnicy zostali wezwani na interwencję przy ul. Sikorskiego. Na ławce siedział mężczyzna upojony alkoholem.

- W związku z tym, że nie można było go dobudzić, a co za ty idzie, uzyskać od niego jakichkolwiek informacji, np. o miejscu zamieszkania, na miejsce zdarzenia strażnicy wezwali pogotowie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala - mówi G. Grondys.

Dzień później - w piątek (29.01) około godz. 13 patrol interweniował przy ul. Narutowicza. Mieszkaniec Szczecinka zatrzymał tam chłopca rzucającego przedmiotami w przejeżdżające samochody. Na miejscu zdarzenia strażnicy zastali grupę młodzieży oraz mężczyznę trzymającego chłopca. Jak twierdził zgłaszający interwencję, chłopak rzucił w jego samochód płytą CD zarysowując tylne drzwi samochodu. Cała grupa została wylegitymowana a sprawca wandalizmu przekazany dyrekcji szkoły.

W niedzielę (31.01) około godz. 16.30 strażnicy otrzymali telefoniczne wezwanie na interwencję przy ul. Spółdzielczej. Na klatce schodowej jednego z bloków leżał upojony alkoholem mężczyzna. Został dobudzony i doprowadzony do miejsca zamieszkania.

Tego samego dnia około godz. 21 patrol interweniował przy ul. 28 Lutego. Powód? Mężczyzna żebrzący przed sklepem. Wyłudzający pieniądze został wylegitymowany. Wobec niego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinku.

W niedzielę strażnicy miejscy zabezpieczali też wybory uzupełniające do Rady Miasta Szczecinka w Okręgu Wyborczym nr 2 przy ul. Krakowskiej na osiedlu Zachód.