Wandale grasowali na działkach, złodziejka w sklepie

Miasto z Wizją / 16.02.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej Policji

W ubiegłym tygodniu szczecineccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jak powiedziała "Miastu z Wizją" rzecznik prasowy szczecineckiej policji mł. asp. Anna Matys, 53-letni rowerzysta skontrolowany na terenie Biały Bór dmuchnął w alkomat 1 promil alkoholu. Z kolei 63-letni motorowerzysta zatrzymany do kontroli na terenie gminy Borne Sulinowo okazał się "rezultatem" 1,5 promila.

W ręce policji wpadła też mieszkanka Szczecinka narodowości romskiej. Kobieta w maju 2015 roku w jednym ze sklepów z odzieżą używaną w Szczecinku ukradła portfel z zawartością dokumentów i gotówką w kwocie 230 zł. Kradzież zgłosiła klientka, robiąca w tym czasie zakupy. Mimo złej jakości nagrania monitoringu policjantom udało się ustalić tożsamość złodziejki. Ta miała pecha, bo na "gościnne występy" udała się również do sąsiedniego powiatu. Ponownie ukradła portfel w sklepie z używaną odzieżą. Została zatrzymana i przekazana do dyspozycji naszych policjantów. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

- Policjanci zatrzymali 7 sprawców, którzy niszczyli mienie znajdujące się na terenie ogródków działkowych na terenie Szczecinka - mówi A. Matys. - Jeden z nich, to 18-latek. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostali sprawcy to osoby nieletnie w wieku od 13-16 lat. O ich dalszych losach zadecyduje wkrótce Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W piątek (12.02) około godz. 20 dyżurny szczecineckiej komendy otrzymał informację od jednego z mieszkańców o niszczeniu ogródków działkowych przez grupę młodych mężczyzn. Natychmiastowa reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania siódemki podejrzewanych a tym samym udaremnieniu włamania do kolejnej altanki. Mundurowi ustalili, że koledzy, którzy się dobrze znali postanowili wieczorem przejść się na działki. Im byli bliżej celu, tym bardziej stawały się precyzyjne założenia, co na tych działkach chłopcy będą robić. Z góry założyli, że włamią się do altanek, żeby sprawdzić, co jest w środku. Jeden z nieletnich właśnie w ten sposób chciał zdobyć zapalniczkę, której nie zabrał ze sobą a miał ochotę zapalić papierosa. Młodzi sprawcy wybijali szyby w szklarniach, wyważali drzwi, niszczyli roślinność i ogrodzenia. Z altanek zabrali ze sobą m.in.: śrubokręty, ręczną kosę do cięcia trawy oraz alkohol.

Tekst: Na podstawie relacji mł. asp. Anny Matys - Sławomir Włodarczyk
Foto: Sławomir Włodarczyk