Wandale zaatakowali bar. Burmistrz wydaje oświadczenie

Miasto z Wizją / 02.04.2016 / Komentarze
Zemsta konkurencji? Policja nie wyklucza żadnego scenariusza

Wczoraj (piątek 1.04) w artykule: "Atak na Czerwony Młynek"

opisaliśmy akty wandalizmu, do których doszło w ostatnich dniach w barze przy ul. 28 Lutego.

Nieznani jeszcze policji wandale wybili szybę wystawową, a drzwi wejściowe i wnętrze lokalu zapaskudzili substancją o silnym nieprzyjemnym zapachu.

Napisaliśmy też, że w mieście huczy od plotek. To właśnie w tym lokalu, podczas niedawnej wizyty w Szczecinku, dziennikarze TVN urządzili sobie "studio nagrań". Nie brakuje, więc opinii, że to zemsta za gościnę dziennikarzy realizujących w naszym mieście program "Blisko ludzi". Krążą też opinie, że akty wandalizmu są dziełem konkurencji. Jadłodajnia wygrała ostatnio przetarg na żywienie w szczecineckiej placówce opiekuńczej.

Sprawa wydaje się na tyle poważna, że burmistrz Jerzy Hardie-Douglas wydał specjalne oświadczenie. Oto jego treść przekazana przez burmistrza Redakcji Portalu Informacyjnego "Miasto z Wizją":

Wiele osób chciałoby połączyć  incydenty, jakie w ostatnich dwóch dniach miały miejsce w Barze "Czerwony Młynek", ze mną oraz z moim środowiskiem. Atak ten podobno miałby być spowodowany tym, że pani Młyńska, właścicielka baru, użyczyła swojego lokalu ekipie telewizyjnej stacji TVN24. Ekipa ta w ostatnim czasie odwiedziła Szczecinek i spreparowała obrzydliwy materiał tv, oczerniający władze miasta. To bzdury i zwyczajne pomówienia. Proszę nie łączyć nas z tymi incydentami. Nie sądzę także, żeby ktokolwiek z najbliższego mi środowiska, z pośród osób popierających PO w Szczecinku, miał z tymi zdarzeniami jakikolwiek związek…

Powiedziałbym, że wygląda to raczej na szytą grubymi nićmi prowokację i nie zdziwiłbym się, gdyby to nasi oponenci dokonali tych aktów wandalizmu, a następnie starali się nas z tym powiązać. Z nieoficjalnych informacji wiem, że podobno z tego powodu ekipa stacji TVN24 ponownie zamierza odwiedzić Szczecinek. Dlatego też chcę wyprzedzić jakiekolwiek oskarżenia skierowane w moją stronę i jeszcze raz zaznaczyć, że nie mamy z tą sprawą nic wspólnego.

Jednocześnie chcę podziękować przychylnym mi mieszkańcom za słowa wsparcia w ostatnich dniach, kiedy to cały czas jest przypuszczany atak na włodarzy miasta oraz radnych Platformy Obywatelskiej. Od dawna nie spotkałem się z tyloma dowodami sympatii i uznania za pracę, jaką wykonujemy od ponad 10 lat na rzecz Szczecinka. Chciałbym wszystkim mieszkańcom Szczecinka, którzy wspierają nas w tych trudnych dla mnie oraz dla mego zastępcy chwilach, serdecznie podziękować.

Chciałbym również prosić wszystkich moich zwolenników o uspokojenie nastrojów i nie dopuszczenie do sprowokowania się. Obecnie, z powodu emisji programu „Blisko ludzi”, nastąpiła w Szczecinku olbrzymia polaryzacja postaw i ocen, co nie jest dobre dla naszego miasta. Jeszcze raz apeluję do mieszkańców o spokój oraz o powstrzymanie się od jakichkolwiek gwałtownych reakcji spowodowanych ostatnimi wydarzeniami.