We wtorek kolejna zbiórka dla szpitala

Miasto z Wizją / 30.03.2020 / Komentarze
Potrzebne są m.in. rękawiczki jednorazowe, maski, kombinezony, gogle, środki do dezynfekcji i środki czystości

Cały czas trwa akcja mająca na celu zbiórkę środków ochrony osobistej dla szczecineckiego personelu medycznego zorganizowana wspólnie przez Monikę Marciniak, fundację Dobrerzeczy i harcerzy z 13 Czarnego Szczepu. Inicjatywa ta ma na celu zabezpieczenie medyków w rezerwę potrzebnych „na pierwszej linii frontu” materiałów na wypadek, gdyby ich zabrakło w szpitalu. W ramach akcji zbierane są m.in. rękawiczki jednorazowe, maski, kombinezony, gogle, środki do dezynfekcji i środki czystości.

We wtorek, 31 marca odbędzie się kolejna odsłona zbiórki. Każdy, kto dysponuje wspomnianymi wyżej przedmiotami i chciałby je przekazać, może to zrobić jutro w godz. 10-11 przynosząc je do salonu kosmetycznego Fanaberia. Co ważne, rzeczy należy we wspomnianym wyznaczonym czasie zostawić przed salonem. Organizatorzy zbiórki proszą, aby nie wchodzić do środka, aby ograniczyć kontakt, a tym samym zminimalizować ryzyko zakażenia.  Jeśli ktoś nie może w tym czasie dostarczyć osobiście przedmiotów – ich odbiorem zajmą się harcerze. W tym przypadku organizatorzy proszą przesłanie w wiadomości prywatnej takich informacji, jak imię i nazwisko, nr telefonu, adres odbioru,  godziny odbioru oraz ile i jakie przedmioty ma się do przekazania, co pozwoli odpowiednio rozdysponować samochody. Więcej na temat zbiórki przeczytać i skontaktować się z organizatorami można TUTAJ.

Przypomnijmy. Akcja została zainicjowana przez Monikę Marciniak, prowadzącą salon kosmetyczny Fanaberia. Z uwagi na obecną sytuację w kraju zmuszona ona była do wstrzymania działalności. Jednak z uwagi na fakt, że salony kosmetyczne dysponują środkami ochrony oraz środkami czystości oraz preparatami służącymi do dezynfekcji, wspólnie z osobami skupionymi wokół Izby Kosmetologów postanowiły zorganizować zbiórkę na rzecz placówek medycznych. W szczecinecką akcję włączyła się także Fundacja Dobreszeczy oraz harcerze z 13 Czarnego Szczepu im. Zawiszy Czarnego.

Tekst: Marzena Góra