Wędkarska uczta w Szczecinku

• Tv
Miasto z Wizją / 15.10.2018 / Komentarze
Zawody " Crazy Fishermen Trophy Szczecinek 2018" z rekordową obsadą. Przyjadą do nas wędkarze z kraju i zagranicy

Jak już pisaliśmy, ubiegłoroczne, rozegrane w październiku na jeziorach Trzesiecko i Wierzchowo Zawody Wędkarskie "Savage Gear Trophy 2017" okazały się wielkim sukcesem nie tylko sportowym, ale również komercyjnym i handlowym. Nie ulega też wątpliwości, że umocniły Szczecinek na tronie Wędkarskiej Stolicy Polski.

Nic dziwnego, że Szczecinek poszedł "za ciosem". W najbliższy weekend (18-20.10) nad Trzesiecko powtórnie zjadą najznakomitsi specjaliści rywalizacji z wielkimi rybami, nie tylko z kraju, ale również z wielu państwa europejskich. Dzięki temu należy oczekiwać, że wędkarska impreza " Crazy Fishermen Trophy Szczecinek 2018" ma szansę pobić wszelkie wędkarskie rekordy.

- To wędkarskie święto celebrować w naszym mieście będzie prawie 300 uczestników  z kraju i zagranicy. Rywalizacja odbywać się będzie na Trzesiecku i Wierzchowie w dwóch turach. Profesjonalna organizacja, a także duża ilość sponsorów i fundatorów  atrakcyjnych nagród sprawiły, że miejsca na udział w szczecineckich zawodach rozeszły się w 18 minut - mówi "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

W Szczecinku nie zabraknie zatem wędkarskich emocji. Ale nie tylko. Także sympatycy wędkarstwa niebiorący udziału w zawodach mogą skorzystać z atrakcji, jakie niosą ze sobą zawody Crazy Fishermen Trophy. W piątek i sobotę teren rekreacyjny przy Zamku Książąt Pomorskich zostanie oponowany przez topowe firmy. Swoje produkty prezentować będą m.in. firmy: Shimano, Savage Gear, Okuma, Wiley X, Woblery TG oraz  producent aluminiowych łodzi wędkarskich, szwedzka firma Scandica.

- Nowością, której jeszcze w Szczecinku nie było będzie symulator holu ryb. Firma Shimano przygotuje kilka gotowych kompletów wędek i kołowrotków, a za pomocą symulatora będzie można poczuć jak ten sprzęt sprawuje się w trakcie walki z rybą, tak więc serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tej zabawie. To także odbywać się będzie przed szczecineckim Zamkiem - dodaje nasz rozmówca.

Harmonogram zawodów:

Czwartek 18.10