Wędkarski finał sezonu na Trzesiecku

Miasto z Wizją / 25.09.2017 / Komentarze
"Drapieżnik" i "Szczecinecki Jesiotr", czyli pracowita jesień naszych wędkarzy

Rok 2017 jest niezwykle pracowity dla wędkarzy Koła PZW "Jesiotr". Nasi miłośnicy połowów ryb na szczecineckich akwenach rozegrali już kilka większej i mniejszej rangi zawodów, sprzątali brzegi jezior i angażowali się w przedsięwzięcia organizowane przez Okręg PZW Koszalin, SzLOT, OSiR i miasto (czytaj: brali na siebie główne sprawy organizacyjne).

Jesień na Trzesiecku zapowiada się równie pracowicie.

- W sobotę 30 września organizujmy doroczne zawody "Drapieżnik 2017". Zostaną one rozegrane parami z łodzi na jeziorze Trzesiecko. To będą zawody o mistrzostwo koła podsumowujące obecny sezon - mówi "Miastu z Wizją" Andrzej Pilzek, prezes "Jesiotra".

- Z kolei w ostatnią sobotę października (28.10) w Szczecinku gościć będziemy uczestników Ogólnopolskich Spinningowych Zawodów Parami z Łodzi pn. "Szczecinecki Jesiotr". Na ostateczny rezultat w tych zawodach, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, wspólnie pracować będzie dwóch wędkarzy.

Niejako "po drodze" od piątku do niedzieli (20-22 października) Szczecinek będzie gościł uczestników zawodów Savage Gear Trophy. To rozgrywane po raz pierwszy duże zawody wędkarskie - pod patronatem Burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa - wspólnie zorganizują miasto, powiat i gmina. Oczywiście, głównymi organizatorami Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Samorządowa Agencja Promocji i Kultury.

Z pewnością niebywałym atutem tych zawodów będzie fakt, że wędkarska rywalizacja odbywać się będzie na dwóch jeziorach - Trzesiecku i Wierzchowie. Wędkarze będą łowić z łodzi, a nagroda za zwycięstwo to a10 tys. zł w gotówce!