Wędkarze już na wodzie

Miasto z Wizją / 14.06.2018 / Komentarze
II Zawody Spinningowe z łodzi Osób Niepełnosprawnych rozpoczęte

Z wędką i wózkiem do łódki? A dlaczego nie? Pomysł rozegrania zawodów wędkarskich dla osób niepełnosprawnych rodził się w Szczecinku już od kilku lat. Wreszcie dzięki zgodnej współpracy Urzędu Miasta, Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i Koła Wędkarskiego PZW "Jesiotr" marzenia się spełniły.

W ubiegłym roku rozegrano pierwsze zawody. Dziś (sobota 16.06) nad Trzesieckiem zamustrowali się uczestnicy II Zawodów Spinningowych z łodzi Osób Niepełnosprawnych.

- Gościmy dziś 21 kolegów z całego kraju. Wszyscy są już na wodzie i zmagają się z rybami - mówi "Miastu z Wizją" Norbert Stolarczyk z organizacji "Wędkarze bez Barier".

- Cieszy to, że wśród uczestników wędkarskich zmagań mamy nowych kolegów, którzy do Szczecinka przyjechali po raz pierwszy. Koledzy będą łowić 6 godzin. Później popracuje komisja zawodów i uroczyście zamkniemy zmagania na Trzesiecku wręczając nagrody.

Patronat honorowy nad zawodami objęli: burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas oraz szef Polskiego Związku Wędkarskiego Teodor Rudnik. Wśród patronów medialnych nie mogło zabraknąć redakcji Portalu "Miasta z Wizją" i Gazety "Dzień Dobry Szczecinek".

Bazą zawodów jest Stanica Wędkarska na Trzesiecku. Zmagania wędkarzy pod względem organizacyjnym zabezpiecza Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna oraz wędkarze z Koła PZW "Jesiotr". Nad bezpieczeństwem wędkarzy czuwają członkowie Grupy Ratownictwa Wodnego "Murena".

- Imprezą towarzyszącą są I Integracyjne Zawody Wędkarskie dla dzieci - mówi "Miastu z Wizją" szef SzLOT Mariusz Getka. - Wezmą w nich udział uczniowie szczecineckiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Jana Brzechwy. Młodzi adepci wędkarstwa będą łowić pod opieką wędkarzy z sekcji „Catch&Release” działającej przy Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. Sędzią głównym dziecięcych zmagań będzie opiekun i trener sekcji wędkarskiej Jarosław Dywizjusz.