Wędkarze kontra szczupaki z Ciemina

Miasto z Wizją / 17.05.2016 / Komentarze
Wkrótce wielkie zawody na otwarcie Stanicy Wędkarskiej

Wędkarze Kola PZW "Jesiotr" spotkali się nad jeziorem Ciemino by rozegrać zawody "Szczupak 2016". Łowiono z brzegi i łodzi.

- Pomimo niesprzyjających warunków pogodowym zawody odbyły się i to z nad wyraz nieoczekiwanie wysoką frekwencją - mówi "Miastu z Wizją" Andrzej Pilzek, prezes "Jesiotra".

- Przyznam, nie kryjemy zadowolenia z takiego obrotu sprawy. Obserwujemy coraz większe zaufanie, jakim darzą nas i nasze wody szczecineccy wędkarze. Ogółem w sportowe szranki walki ze szczupakami stanęło 38 wędkarzy. Z brzegu łowiło 12 zawodników, z łodzi aż 26.

W kategorii "z brzegu" pierwsze miejsce (jako jedyny sklasyfikowany) zajął Grzegorz Polak z wynikiem 705 pkt. i szczupakiem mierzącym 70,5 cm (największa ryba zawodów).

- Rywalizującym z brzegu szczęście dopisywało, jednak ryby nie trzymały wymiaru ochronnego i wszystkie trafiły z powrotem do wody - dodaje A. Pilzek.

- Wędkarzom konkurującym na łodziach bardziej darzyło. Przed wypuszczeniem ryb do wody następował pomiar i zapis wyniku zawodników sygnalizującym ekipie sędziów złowioną rybę poprzez założenie kamizelki odblaskowej. Ogółem w tej kategorii sklasyfikowanych zostało 13 szczupaków.

Pierwsze miejsce wywalczył Marcin Wołodkowicz z wynikiem 1605 pkt. (3 szczupaki). Drugie zajął Tomasz Gołębski - 1580 pkt. (3 ryby), a trzecie Krzysztof Chmielewski Krzysztof - 1130 pkt. (2 szczupaki).

Kolejne miejsca zdobyli: Jarosław Kuchta J, Paweł, Krzysztof Sztechmiler oraz Daniel Karliński.

- Nagrodami były bony wartościowe do realizacji w sklepach wędkarskich na terenie Szczecinka - mówi A. Pilzek.

- Ponadto spośród wszystkich uczestników zawodów zostały rozlosowane bony wartościowe 50 zł oraz upominki w postaci drobnych akcesoriów wędkarskich. Wędkarzom pomimo "paskudnej" aury humory dopisywały. Tradycyjnie zawody zakończyły się ogniskiem i poczęstunkiem oraz pytaniami, kiedy następne zawody?

A te już niebawem, bo 19 czerwca na otwarcie Stanicy Wędkarskiej.

- Wówczas zorganizujemy otwarte Teamowe Zawody Spinningowe Parami z Łodzi „Szczecinek wędkuje” - ujawnia nam szef "Jesiotra".

- Z kolei jeszcze w maju lub z początkiem czerwca rozegramy Spławikowe Mistrzostwa Koła PZW "Jesiotr". Wszystkich wędkarzy serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w zawodach.

Tekst: Sławomir Włodarczyk (na podstawie relacji Koła PZW "Jesiotr")

Foto: Andrzej Pilzek, Andrzej Kąkol