Wędkarze walczą o punkty do Grand Prix Polski 2018

Miasto z Wizją / 07.06.2017 / Komentarze
Ogólnopolskie zawody na Trzesiecku - rozpoczęte

Dziś (sobota 10 czerwiec) niemal skoro świt 35 znakomitych specjalistów połowu na spinning, odpaliło silniki swoich łodzi i ruszyło na wyznaczone sektory jeziora Trzesiecko, by przechytrzyć szczecineckie drapieżniki.

- Każdy z nich, czy to szczupak, czy też sandacz i okoń jest niemal na wagę złota, bo daje punkty w eliminacjach do Grand Prix Polski 2018 - powiedział nam przed wyruszeniem na wodę Michał Odoliński z Koła Wędkarskiego WKS 17 Piaseczno.

- Przed nam dwudniowe zmagania z wodnymi drapieżnikami - mówi "Miastu z Wizją' sędzia główny eliminacji GPP, sędzia klasy krajowej Jan Kujawski z Białogardu.

- Zawody są rozgrywane parami z łodzi „na żywej rybie”, w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej seniorów. Zarówno dziś jak i w niedzielę 11 czerwca łowimy od godz. 8 do godz. 15. Uroczyste zakończenie zawodów i wręczenie nagród zaplanowaliśmy jutro na godz. 18.

Jak powiedział nam J. Kujawski, do Szczecinka zjechali wszyscy wcześniej anonsowani wędkarze.

- Na łodziach mamy 35 wędkarzy, m.in. z Warszawy, Poznania, Katowic, Torunia, Włocławka, Gdańska i Koszalina.

Organizatorem weekendowych eliminacji Grand Prix Polski 2018 są wędkarze z Koła PZW "Jesiotr". Oni też wzięli na swoje barki pełne zabezpieczenie logistyczne. Bazą zawodów jest stanica wędkarska przy ul. Kilińskiego.

- Jeszcze raz przepraszam naszych wędkarzy za utrudnienia, tzn. wyłączenie Trzesiecka z połowów w czasie trwania zawodów. Dziękuję jednocześnie za pełną wyrozumiałość pojętych przez nas działań. Niestety, takie są wymogi PZW- mówi "Miastu z Wizją" prezes "Jesiotra" Andrzej Pilzek.