Wędkarze walczyli o miano Spławikowego Króla "Jesiotra"

Miasto z Wizją / 30.06.2019 / Komentarze
Andrzej Mnich pokonał ponad 7 kg ryb i wygrał

Wędkarze z Koła PZW "Jesiotr" umówili się w niedzielę (30.06) na zawody spławikowe. W szranki sportowej rywalizacji stanęło 15 wędkarzy. Łowy trwały 4 godziny - na jeziorze Trzesiecko, w sąsiedztwie plaży na Świątkach.

Piękna, słoneczna i upalna aura nie przeszkodziła naszym wędkarzom uzyskać bardzo dobre rezultaty - złowili ponad 48 kg ryb! Brały leszcze, płotki, okonie, krąpie i ukleje.

Zwyciężył i Mistrzostwo Koła PZW "Jesiotr" na rok 2019 w Wędkarstwie Spławikowym zdobył Andrzej Mnich (w 2018 r. - wicemistrz). Jego łupem padło ponad 7 kg ryb. Drugie miejsce zajął Piotr Pestka (blisko 5,7 kg ryb), a trzecie Patryk Szczęsny (ponad 5,1 kg ryb).

Dalsze miejsca wywalczyli: Tomasz Kamyszek, Dariusz Mielnikiewicz, Marin Wołodkowicz, Łukasz Hitruszko, Marek Sikorski, Tomasz Mnich i Garush Pogoshyan.

- Było bardzo sympatycznie i to jest najważniejsze, czyli rywalizacja w gronie kolegów przez kilka godzin na świeżym powietrzu - zawody podsumował dla "Miasta z Wizją" prezes "Jesiotra" Andrzej Pilzek.

Trzech najlepszych wędkarzy w dzisiejszych łowach odebrało bony towarowe o wart. 400 zł, 300 zł i 200 zł - do realizacji w sklepie wędkarskim. Sędzią głównym zawodów była Maria Siebert, sekretarzem - Andrzej Kąkol.

Szersza relacja z wędkarskiej rywalizacji w najbliższym wydaniu gazety "Dzień Dobry Szczecinek".