Weekend pełen atrakcji

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 14.05.2024 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście i regionie w najbliższych dniach

Wiosenna eksplozja smaków w Szczecinku

Od piątku do niedzieli (24-26 maja) w samym sercu szczecineckiego parku zagoszczą food trucki z całej Polski.

To kulinarne spotkanie z kuchnią z całego świata wpisało się już w kalendarz wiosennych wydarzeń w naszym mieście. Będzie pysznie, kolorowo i bardzo oryginalnie.

Kuchnia hiszpańska, amerykańska, węgierska czy azjatycka to tylko część smakowych atrakcji, których będziecie mogli doświadczyć już za kilka dni.

Zapraszamy do Parku Miejskiego, przy muszli koncertowej:

24.05 (piątek) 14:00-21:00
25.05 (sobota) 11:00 - 21:00
26.05 (niedziela) 11:00 - 20:00

 

Cross bociana po raz siódmy

Szykuje się przednia zabawa w szczecineckich lasach

 

Mamy zaszczyt zaprosić Was na kolejną edycją biegu leśnego pn. VII Cross Bociana, który odbywa się cyklicznie w Nadleśnictwie Czarnobór.

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje i link do zapisów.

Organizatorzy:
- Stowarzyszenie Team Biegowy Szczecinek,

Współorganizatorzy:
- Nadleśnictwo Czarnobór, ul. Czarnobór 1, 78-400 Szczecinek,
- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku,

Partnerzy:
- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku,
- Starostwo Powiatowe w Szczecinku,
- Miasto Szczecinek,

Termin i miejsce:
- Rozpoczęcie imprezy godzina 10:00 w dniu 25.05.2024 r.
- Biegi (5 km/10 km) - start godz.: 12:00.
- Marsz Nordic Walking (5km) - start godz:12:05.
- Miejsce – siedziba Nadleśnictwa Czarnobór.

Zasady uczestnictwa:
W biegu może wziąć udział każdy zawodnik, który w dniu startu ukończył 18 lat oraz stanie na linii startu o określonej przez organizatora godzinie oraz zadeklaruje dobry stan zdrowia (na podstawie wypełnionego oświadczenia podczas dokonywania weryfikacji przed biegiem).

Uczestnicy zawodów Nordic Walking pokonują trasę marszem, z kijkami. Marsz Nordic Walking jest to przemieszczanie się ruchem naprzemiennym krokami do przodu, z zachowaniem stałego kontaktu z ziemią, w taki sposób że nie jest widoczna gołym okiem jednoczesna utrata kontaktu obu stóp z podłożem.
Skracanie trasy równa się z automatyczną dyskwalifikacją, zawodnicy pilnują się sami, o nieprawidłowościach informują organizatorów.

Zgłoszenia: ·- Rejestracji można dokonywać wyłącznie za pośrednictwem formularza on-line: https://foxter-sport.pl/vii-cross-bociana-2024?fbclid=IwAR0JCtI6wB9Z5UWp3kh4s0dhXnpnXFDXKnEiupfgvroacIgrhBmde5JuUuo

Trasa:
- trasa biegu prowadzi drogami o różnorodnej nawierzchni od utwardzonej po gruntową, częściowo przebiega drogą asfaltową,
- dystans biegów: 5 km oraz 10 km,
- dystans Nordic Walking 5 km,
- dokonywany będzie pomiar czasu (firma FOXTER),
- w trakcie całych zawodów należy poruszać się wyłącznie po trasie wyznaczonej przez organizatora,
- punkt odżywczy będzie znajdował się na mecie dla dystansu 5km/ NW 5km i mecie dla dystansu 10 km,
- punkt medyczny będzie znajdował się na starcie/mecie biegu.

Kategorie:
Rywalizacja będzie się odbywać w kategorii:
- OPEN mężczyźni i OPEN kobiety bieg na dystansie 5 km,
- OPEN mężczyźni i OPEN kobiety bieg na dystansie 10 km,
- OPEN mężczyźni i OPEN kobiety marsz NW na dystansie 5 km,

Dodatkowe kategorie mogą zostać wprowadzone przez organizatora w późniejszym terminie.

Nagrody:
Nagrody zostały ufundowane przez Organizatorów oraz Partnerów. Pierwszych trzech

Pchli Targ - kolejna edycja

Szczecinecki ratusz i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej postanowiły po raz kolejny zorganizować Pchli Targ. Organizatorzy zachęcają: Nie potrzebujesz? Wymień, sprzedaj, oddaj.

Pierwszy w Szczecinku Pchli Targ odbył się 18 września 2022 roku. Cieszył się - jak i kolejne jego edycje - dużym zainteresowaniem szczecinecczan. Kolejne spotkanie na Pchlim Targu (Targowisko Miejskie przy ul. Cieślaka) będzie miało miejsce w niedzielę, 26 maja.

Mieszkańcy Szczecinka będą mogli handlować (bez uiszczania opłaty targowej) w godz. 10-14. Jak zaznaczyli organizatorzy, każdy uczestnik sam zorganizuje sobie stanowisko.

Wystawa prac Andrzeja Tomczaka

Galeria Sztuki ZAMEK zaprasza na wystawę szczecińskiego artysty plastyka prof. ANDRZEJA TOMCZAKA  Moje fascynacje i inspiracje, laureata nagród i wyróżnień w dziedzinie plakatu, rysunku i ilustracji. Wystawę prac będzie można obejrzeć do 16 czerwca br. 

Andrzej Tomczak rodził się 11 listopada 1941 roku w Żerkowie. Studia w PWSSP w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, scenografią, grafiką użytkową. Jest autorem tekstów poetyckich. Posiada wiele realizacji z zakresu plakatu, ilustracji, grafiki książkowej, znaków, wystawiennictwa, scenografii teatralnej i TV. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków

Zorganizował wiele wystaw indywidualnych, uczestnik licznych wystaw w kraju i zagranicą, między innymi: Warszawa, Kraków, Koszalin, Katowice, Kielce, Bydgoszcz, Częstochowa, Poznań, Przemyśl, Piła, Szczecin, Szczecinek, Stargard Szczeciński, Toruń, Krosno, Płock, Rzeszów, Alytus -Litwa, Burgas - Bułgaria, Ryga - Łotwa, Mikołajewsk - Ukraina, St. Louis, Boston, Chicago - USA, São Paulo - Brazylia, Midllesbrough, Cleveland - Anglia, Schwerin, Bremenhaven, Glückstadt, Greifswald, Düsseldorf, Kolonia, Neuzelle, Rostock, Schloss Bröllin, Lassan - Niemcy, BrandeÅrhus, Grenaa - Dania, Posidonia - Syros, Grecja.
Trzykrotny zdobywca Złotego Ex Librisu. Odznaczony Złotą Odznaką Związku Polskich Artystów Plastyków, Złotą Honorową Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego i Odznaką Przyjaciel Dzieci. Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina w 2008 r., Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy RP w Szczecinie 2019, Nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego PRO ARTE.

Uczestnik i kurator wielu plenerów, warsztatów i sympozjów w kraju i zagranicą. Współtwórca i kurator artystyczny Międzynarodowych Spotkań Artystów w Marianowie. Pomysłodawca, kurator artystyczny i uczestnik międzynarodowego projektu „Marianowska Droga Krzyżowa”. Uczestnik międzynarodowego projektu Transit: „From where to where”.

Współzałożyciel Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie, wieloletni dziekan Wydziału Architektury Wnętrz i Grafiki. Kierował Pracownią Projektowania Znaku i Identyfikacji Wizualnej w WSSU i w Akademii Sztuki w Szczecinie. Wykładowca Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Profesor, współtwórca Akademii Sztuki w Szczecinie, kierownik katedry grafiki projektowej. Honorowy obywatel Gminy Marianowo oraz Miasta i Gminy Golczewo.

Wystawa prac Andrzeja Tomczaka 23 maja - 16 czerwca

W weekend warto wybrać się do kina - atrakcyjny repertuar

Tekst i foto: SAPiK/Sławomir Włodarczyk