Weekend w Szczecinku. Zapraszamy!

Miasto z Wizją / 23.08.2019 / Komentarze
Turniej leśników, Maraton Zumba, mecz z atrakcjami, Moto Kropla, strzelnica, biała flota i grill na Mysiej Wyspie

Warto spędzić ten weekend w Szczecinku! Każdy znajdzie coś dla siebie. Można złożyć wizytę braciom Szczecineckiego Bractwa Kurkowego i sprawdzić celność swojego oka. Można też kibicować (z atrakcjami) piłkarzom MKP. Z pewnością warto wspierać szczecineckich leśników w turnieju przy Zamku Książąt Pomorskich, a także zajrzeć do naszych motocyklistów i wziąć udział w akcji Moto Kropla.

Jednym słowem w ten weekend warto zostać w Szczecinku - miasto zapewnia moc atrakcji. Można odpocząć na plażach, pojechać rowerem dookoła jeziora, popłynąć Księżną Jadwigą na Mysią Wyspę, a wieczorem zajrzeć do kina. A, że pogoda sprzyja, zachęcamy do wypoczynku nad Trzesieckiem. Jak prognozują synoptycy, w sobotę i niedzielę w Szczecinku będzie bardzo ciepło i słonecznie.

Atrakcji mamy moc. Czynne są kąpieliska - Plaża Miejska (działa wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych), Plaża Wojskowa (obok, na stanicy wędkarskiej można wypożyczyć łódź) i Mysia Wyspa - non stop dozorowane przez ratowników.

Można się też wybrać statkami szczecineckiej białej floty w podróż dookoła jeziora. Pierwszy kurs z przystanku przy książęcym pomoście - na Mysią Wyspę już o godz. 11. A na Mysiej czeka na nas restauracja i kawiarnia, w której możemy zakosztować m.in. smażonej ryby i kurczaka z grilla, zjeść smakowite lody czy wypić kawę.

Na pyszną smażoną rybę (bogate menu) zaprasza Przemysław Bielas - do smażalni na pomoście "Centrum" koło I LO im. Księżnej Elżbiety. Lokal ugości nas "do ostatniego klienta".

Miłośnicy podróżowania po Trzesiecku w mniejszym, rodzinnym gronie mogą wynająć taksówkę wodną. "Pettersson "cumuje i czeka na nas przy "książęcym" pomoście. Z kolei miłośnicy wodnych szaleństw mogą szusować po wodzie na wyciągu narciarskim.

To nie wszystkie atuty Szczecinka. Pełną mocą pracuje Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich. Warto się zatem wybrać w podróż leśnymi ścieżkami, na grzyby (są!) lub na ryby.

O imprezach odbywających się w ten weekend w Szczecinku i okolicy, piszemy w artykule: