Weekendowy rozkład jazdy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 27.05.2016 / Komentarze
Sporo atrakcji czeka na najmłodszych mieszkańców Szczecinka

W piątek (27.05) kolejny raz w Szczecinku będziemy mogli obejrzeć dzieła ikony polskiej sztuki współczesnej - Edwarda Dwurnika. To jeden z najbardziej znanych polskich malarzy. Na swoim koncie ma ok. 5 tys. stworzonych obrazów, jak również dwa razy tyle rysunków, a niemal w każdym jego dziele przejawia się wyjątkowy styl artysty. Artysta gościł w naszym mieście blisko dwa lata temu. Wówczas zaprezentował nam swoją malarską twórczość. Tym razem Edward Dwurnik zaprosi mieszkańców na wystawę swoich rysunków, litografii oraz akwarel. Tego dnia o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Zamek odbędzie się wernisaż jego dzieł.

W sobotę (28.05) na chwilę do miasta przyjedzie niezwykła kolejowa atrakcja. Przez Szczecinek pod latarnię morską w kołobrzeskim porcie pojedzie pociąg specjalny "Pirat". W drodze nad morze „Pirat” przybędzie do nas o godz. 10.17. Na naszym dworcu postoi w tym roku 8 minut (rok temu stał zaledwie minutę). W drodze powrotnej znad morza "Pirat" przyjedzie do Szczecinka o godz. 20.25 i zagości nad Trzesieckiem 6 minut. 

O godz. 9.00 na płycie dawnego stadionu piłkarskiego Lechii odbędą się I Zawody Rowerkowe dla Dzieci. W wyścigach wezmą udział dzieci w wieku od 3 do 11 lat, z podziałem na kategorie wiekowe. Każdy z roczników wystartuje osobno na swoim rowerku. W zależności od wieku uczestnicy będą mieli do pokonania dystans od 40 do 400 metrów. Start pierwszych zawodników organizatorzy przewidzieli na godz. 10.00.

Również wędkarze z Koła PZW "Jesiotr", jak co roku, nie zapominają o najmłodszych adeptach sportu wędkarskiego i ich świecie. Wspólnie z SAPiKiem postanowili tego zorganizować i przeprowadzić Dziecięcy Turniej Wędkarski.W zmaganiach z rybami mogą wziąć udział dzieci do lat 13. Na wszystkich chętnych organizatorzy czekają w parku miejskim w sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich nad Niezdobną o godz. 11.45. Zapisów można dokonać pod nr telefonu 504 412 088. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą legitymacji szkolnych oraz siatek wędkarskich.

Tego dnia z pewnością największym wydarzeniem będzie coroczny Powiatowy Piknik z okazji dnia dziecka, organizowany przez SAPiK oraz OSiR. Impreza odbędzie się na stadionie miejskim – start o godz. 12.30. Wydarzenie to uświetnią swoim występem artyści Show Art z programem pirackim oraz pokazy iluzjonisty. Dla najmłodszych, jak również nieco starszych mieszkańców, przygotowano liczne atrakcje, m.in.: szczudlarze, Mega Park urządzeń dmuchanych, warsztaty wikliniarskie, ścianka wspinaczkowa, punkt malowania twarzy, fotobudka, miasteczko dzieci, miniturniej gier komputerowych, potyczki sportowe, miasteczko edukacji drogowej oraz stoiska gastronomiczne i handlowe.

W tym samym czasie na stadionie trwały będą również obchody jubileuszu 25-lecia Programu MOPS Szczecinek pn. „Starszy Brat, Starsza Siostra”. W obrębie strefy wolontariatu odbędą się działania promujące wolontariat młodzieżowy, gry i zabawy dla dzieci, spotkania z wolontariuszami z ostatnich 25-lat, a także pyszny tort.

Tego dnia w pobliskim Turowie również odbędzie się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej im. Kazimierza Deyny oraz Fundacji Piłka jest piękna – Razem wygramy z rakiem piersi, organizowanym przez Gminną Akademię Piłkarską Turowo. Turniej rozegrany zostanie na boisku Orlika Turowo o godz. 09:00. Impreza odbędzie się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Legii Warszawa. Tego dnia młodzi piłkarze zagrają nie tylko dla dobrej zabawy i rywalizacji, ale również dla promocji szczytnej idei, jaką jest edukacja i profilaktyka chorób nowotworowych wśród kobiet.

Tekst: Marzena Góra