Weekendowy rozkład jazdy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 15.01.2020 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

Nasi seniorzy będą mieli okazję wziąć udział w kolejnym interesującym wydarzeniu. Teraz jednak nabędą nieco wiedzy teoretycznej dotyczącej zarządzania swoim czasem oraz skutecznego dążenia do realizacji wyznaczonych celów. W ramach szczecineckiego Klubu Aktywnego Seniora będą mieli oni okazję uczestniczyć w warsztatach pod hasłem „Zaplanuj z nami ten rok”. Dotyczyły będą one sposobów planowania i organizacji czasu, a poprowadzi je Anna Gąsiorowska – trener personalny i zarazem dietetyk. Warsztaty odbędą się w dwóch terminach. Pierwsze z nich zaplanowano na piątek, 17 stycznia w nowej siedzibie organizacji pozarządowych przy ul. Armii Krajowej. Kolejne warsztaty zorganizowane zostaną 31 stycznia. Już teraz wszyscy chętni seniorzy mogą dokonać zapisu na drugi termin, pisząc na adres mailowy k.smulczak@sapik.pl

W sobotę, 18 stycznia Szczecineckie Towarzystwo Lig Amatorskich zaprasza wszystkich miłośników tenisa stołowego, którzy chcą sympatycznie i aktywnie spędzić czas przy pingpongowym stole do udziału w kolejnym Grand Prix Szczecinka 2020. Zawodnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach: Open oraz + 50. Cały cykl będzie składał się z 5 turniejów, natomiast do klasyfikacji generalnej zaliczone zostaną najlepsze osiągnięcia z 4 startów. System rozgrywek uzależniony zostanie każdorazowo od liczby startujących uczestników. Suma zdobytych punktów wyłoni trzech najlepszych tenisistów w poszczególnych kategoriach, którzy otrzymają nagrody finansowe ufundowane przez sponsorów: Podimed, Alfa Plus, Mauro, Igra oraz Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka. Na inauguracyjny turniej organizatorzy zapraszają do hali Ślusarnia o godz. 10. Wpisowe wynosi 15 zł dla dorosłych oraz 5 zł dla młodzieży do lat 18. Zapisy bezpośrednio przed zawodami u sędziego głównego. - Zaproszenie kierujemy do wszystkich mieszkańców powiatu oraz gościnnie do uczestników szczecineckiej ligi tenisa stołowego - mówi sędzia główny Antoni Biedziuk. - Grających systematycznie tenisistów w samym Szczecinku jest bardzo dużo, a możliwości sprawdzenia się w turniejach nie za wiele, dlatego serdecznie wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w zawodach, które mają już kilkudziesięcioletnią tradycję.

W niedzielę, 19 stycznia odbędą się rozgrywki piłki halowej dzieci „Liga Żaka”. Zawody rozegrane zostaną w hali sportowej STO przy ul. Słowiańskiej i rozpoczną się o godz. 10.00. Z kolei Akademia Piłkarska Szczecinek zaprasza do hali sportowej przy ul. Wiatracznej, gdzie rozegrany zostanie turniej rocznika 2009 i młodsi. Start o godz. 10.00. Na boisku wystąpią trzy drużyny z AP Szczecinek, dwie drużyny Pomorzanin Nowogard, a także Błonie Barwice oraz Hubertus Biały Bór.

Również w niedzielę, 19 stycznia rozegrana zostanie ósma kolejka zmagań Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej Kacper Sport im. Zbigniewa Ponichtery w Szczecinku. Będzie to przedostatnia kolejka zmagań rundy zasadniczej. Mecze rozegrane zostaną tradycyjnie w hali przy ul. Jasnej od godziny 14. Oto zestaw par: 14.00 – STOLTAP – Pogoń Wierzchowo, 14.35 – GYMSTEER – Degeneraci, 15.10 – JONEX – PLASTROL, 15.45 – Pacyfik Format – KasTech; Pauza –  KS SPORT-JAG Gwda Wielka.

W niedzielę, 19 stycznia parafia pw. Św. Rozalii zaprasza wszystkich na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek przebiegający pod hasłem „Nasze Betlejem”. Przed słuchaczami wystąpi wielopokoleniowy zespół w składzie: chór Kombatant i Pionier oraz zespół Retrowianki i Mayol. W tym wielkim zespole liczącym 75 osób śpiewają dzieci, młodzież, dorośli i starsi w różnym wieku od 7 do 90 lat... Co roku kołobrzeskie chóry i zespoły łączy wspólna pasja kolędowania. Nad wszystkim czuwają instruktorki Klubu Wojskowego 8 Batalionu Remontowego Jolanta Wojcik-Oszmaniec i Paulina Derewońko oraz Kierownik Klubu Wojskowego Marian Oszmaniec. Początek koncertu o godz. 11.30.

W ten weekend warto także wybrać się do kina. Co zobaczymy na dużym ekranie?

"Tajni i Fajni"
To animowana komedia, której akcja toczy się w świecie międzynarodowych szpiegów najwyższej klasy. Superagent Lance Sterling (Will Smith) i naukowiec Walter Beckett (Tom Holland) są niemal dokładnymi przeciwieństwami. Lance jest pewny siebie, elegancki i obyty. Walter natomiast nie jest zbyt kontaktowy, ale nadrabia to sprytem i inwencją, wynajdując niesamowite gadżety, które Lance wykorzystuje podczas swych niezwykłych misji. Wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót, gdy Walter i Lance odkrywają, że dziwnym zrządzeniem losu muszą polegać na sobie w całkiem nowy sposób. A jeśli ta niedobrana para nie sprawdzi się jako zgrany duet, cały świat znajdzie się w niebezpieczeństwie.
Godziny emisji:
17 stycznia - godz.16:00
18-19 stycznia - godz. 15:00

"Mayday"
Dwie żony to nie zdrada? Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz). Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki!
Godziny emisji:
17 stycznia - godz. 18:00
18-19 stycznia - godz. 17:00

"Psy 3. W imię zasad"
Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wkracza w nową Polskę, gdzie nic nie jest takie, jak zapamiętał. Wkrótce ponownie spotyka Nowego.
Godziny emisji:
17 stycznia - godz. 20:00 PREMIERA!
18-19 stycznia - godz.19:00

Tekst: Marzena Góra