Weekendowy rozkład jazdy

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 29.07.2020 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich tych, którzy w tym roku nie będą bawić się na Pol’and’Rock Festivalu. Nie oznacza to bowiem jednak, że ten czas będą musieli spędzić w domach. W całym kraju organizowane są rozmaite wydarzenia rozrywkowe, w trakcie których będzie można na bieżąco śledzić to, co dzieje się na woodstockowej scenie. Nie inaczej będzie również w Szczecinku. W ten weekend zdecydowanie warto wpaść na Mysią Wyspę, gdzie na telebimie transmitowana będzie relacja na żywo z „26. Pol’and’Rock Festival – Najpiękniejsza Domówka Świata”. Transmisje trwać będą przez cały weekend. Pełny line-up koncertów można znaleźć TUTAJ.

W sobotę, 1 sierpnia warto wybrać się na plac koncertowy na os. Zachód. Tu odbędzie się kolejny Festiwal Baniek Mydlanych. Organizatorzy, podobnie jak podczas poprzednich edycji, przygotowali dla wszystkich gości sporo atrakcji. Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z darmowego płynu do tworzenia baniek, a także z akcesoriów niezbędnych do ich puszczania. Zaplanowano również liczne „bańkowe” zabawy i konkursy z nagrodami. Oprócz tego na wszystkich czekać będą kolorowe łakocie, jak również dmuchańce i eurobungee. Początek imprezy o godz. 15. Wstęp bezpłatny.

Tego dnia obchodzić będziemy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tradycyjnie już ten wielki patriotyczny i zbrojny zryw mieszkańców Stolicy Polski upamiętnią mieszkańcy Szczecinka. Początek uroczystości w godzinę "W" - o 17 na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinku przy kwaterze Armii Krajowej koło kaplicy. Do udziału w uroczystości zaprasza burmistrz Szczecinka Daniel Rak. Zaproszenie mieszkańcom Szczecinka wystosowali też szczecineccy kibice Legii Warszawa, którzy tradycyjnie przygotowali oprawę uroczystości. W sobotę o godz. 17 zawyją syreny alarmowe. Ponadto na budynkach administracji publicznej zostaną podniesione flagi państwowe.

To jednak nie jedyne atrakcje, jakie czekają nas tego dnia. Z kolei wieczorem w The BlackRock Irish Pubie odbędzie się koncert zespołu TSA Michalski Niekrasz Kapłon, która wystąpi w szczecineckim pubie już po raz drugi. Rozpoczęcie o godz. 21 (impreza biletowana). Po koncercie odbędzie się afterparty, podczas którego klimat jeszcze bardziej podgrzeje duet DJ Suchar & DJ Twister.

W niedzielę, 2 sierpnia na szczecineckiej muszli koncertowej odbędzie się Piknik Charytatywny pod hasłem „Razem dla Mai”. Impreza ma na celu zbiórkę funduszy na leczenie 3-letniej Mai Dąbrowskiej, która walczy ze złośliwym nowotworem. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji, m.in.  loteriadę z cennymi nagrodami, gry i zabawy dla dzieci, występy muzyczne m.in. Darii Adamczewskiej, występy artystyczne – KTT Aida, Zumba, Akrofitness, kowalstwo artystyczne i inne, a także stoiska ze swojskimi wyrobami, pokazy sprzętów służb mundurowych oraz ratownictwa medycznego oraz miasteczko ruchu drogowego dla dzieci.

Tekst: Marzena Góra