Weekendowy rozkład jazdy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 09.06.2021 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

W piątek, 11 czerwca na terenie rekreacyjnym przed Centrum Konferencyjnym Zamek ruszy Strefa Kibica. Przez cały czas trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2021, które odbędą się z udziałem reprezentacji Polski, przed zamkiem od strony jeziora (nasi kibice nazywają ten teren Parkiem Książąt) będą transmitowane - na wielkim telebimie - wszystkie mecze turnieju. Będzie ich aż 51.
PIĄTEK
Turcja - Włochy godz. 21
SOBOTA:
Walia - Szwajcaria godz. 15
Dania - Finlandia godz. 18
Belgia - Rosja godz. 21
NIEDZIELA:
Anglia - Chorwacja godz. 15
Austria - Macedonia godz. 18
Holandia - Ukraina godz. 21

Również w sobotę, 12 czerwca mnóstwo emocji czeka także na wszystkich miłośników piłki nożnej i zapalonych kibiców. Nasi piłkarze z MKP, którzy zmierzą się na  murawie z Białymi Sądów, zapraszają kibiców na Stadion Miejski im. Kazimierza Czesława Lisa o godz. 13. Będzie to kolejny mecz o mistrzostwo IV ligi zachodniopomorskiej. Wstęp wolny.

Mamy również dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników motoryzacji i sportów rajdowych. Nie będą musieli szukać daleko, aby znaleźć sporo atrakcji i emocji. W pobliskim Czarnem oraz Bornem Sulinowie odbędzie się kolejna odsłona Rajdu Baja. Ci, którzy w poprzednich latach mieli okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu wiedzą, że zazwyczaj biorą w nich udział wyczynowcy terenowi z całego kraju, którzy dostarczają współzawodnikom oraz wszystkim kibicom sporo atrakcji. Czerwiec będzie bardzo interesującym miesiącem w polskim motorsporcie, a nowa pozycja w kalendarzu - Baja Wysoka Grzęda sprawi, że każdy miłośnik rajdów terenowych będzie funkcjonował na wysokich obrotach. Czarne i Borne Sulinowo czekają 11-12 czerwca na zawodników z ponad 300 kilometrami malowniczych i bardzo technicznych odcinków specjalnych.

Od soboty, 12 czerwca na Trzesiecko powrócą nasze statki. Tym samym już w ten weekend będzie można wybrać się w rejs. Wyruszą one z początkowego przystanku zlokalizowanego przy pomoście vis a vis Zamku Książąt Pomorskich. Początek kursów, zarówno w dni powszednie, jak i w niedzielę oraz święta wyznaczono na godz.: 12.00, 13.30, 15.00, 16.30 i 18. Kolejne przystanki są zlokalizowane przy: pomoście „Centrum”, przy pomoście koło byłego Hotelu „Residence” , w Trzesiece (na żądanie), na Mysiej Wyspie, na plaży w Świątkach, przy Wieży Bismarcka i powrót do przystanku początkowego przy zamku. Rejs wokół Trzesiecka trwa godzinę i 15 minut, łącznie z 10-minutowym postojem na Mysiej Wyspie.

Warto tez odwiedzić Galerię Sztuki Zamek, gdzie możemy zobaczyć wystawę zatytułowaną „Ja widzę Ciebie, Ty widzisz mnie”, czyli wystawę prof. Andrzeja Łopińskiego - wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od roku 1986 do roku 1991 pracował jako asystent prof. Adama Myjaka w pracowni rzeźby na Wydziale Malarstwa. W latach 1991-2009 współprowadził pracownię ceramiki w warszawskiej ASP a od stycznia 2010 r. pracuje w pracowni rzeźby w brązie na Wydziale Rzeźby. W roku 1995 jako członek Polskiej Misji Archeologicznej w Egipcie pracował przy rekonstrukcji rzeźb w Świątyni Królowej Hatszepsut w Luksorze. W 1996 r. otrzymał stypendium Artist In Residence International w Atlancie. Tworzy rzeźby w kamieniu, brązie, ceramice, instalacje i obiekty przestrzenne z wykorzystaniem światła, performance. Istotnym elementem twórczości są realizacje o tematyce sakralnej. Mieszka i pracuje w otulinie Puszczy Kampinoskiej gdzie w 2008 r. zorganizował i poprowadził plener dla studentów Wydziału Rzeźby.

 W ten weekend warto wybrać się także do kina. Co zobaczymy na dużym ekranie?

"Druga połowa"
Młoda lekarka Magda spotyka przypadkiem tajemniczego i przystojnego dziennikarza Mateusza. Zauroczona nowo poznanym mężczyzną nie wie, że nad rodzącym się uczuciem od początku wisi złe fatum. Sprawy komplikują się bardzo szybko - kiedy wychodzi na jaw, że Magda jest córką trenera reprezentacji Polski, z którym Mateusz od dawna jest w ostrym konflikcie. Sytuacji dodatkowo nie ułatwia fakt, że dziewczyna jest także obiektem westchnień gwiazdy futbolu – Jarosława Kota – który nie cofnie się przed niczym, by zdobyć serce wybranki. Idąc za radą jej przyjaciółki, piłkarz wdraża w życie spektakularny plan „3 x Z” - i chcąc „Zaskoczyć, Zauroczyć i Zaimponować” Magdzie, wykorzystuje przy tym nieograniczone środki finansowe i ułańską fantazję. Mateusz również będzie chciał przypodobać się dziewczynie, ale w kompletnie odmiennym stylu. Czy ma jakiekolwiek szanse w miłosnej grze, w której jeden niespodziewany ruch może postawić go na spalonej pozycji?
Godziny emisji:
11.06 - godz. 18.00
12.06 - godz. 17.00
13.06 - godz. 17.00

"Magnezja"
Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!
Godziny emisji:
11.06 - godz. 20.00
12.06 - godz. 19.00
13.06 - godz. 19.00

"Tom & Jerry"
Jerry obiera sobie za mieszkanie najlepszy hotel w Nowym Jorku w przeddzień mającego się tam odbyć "ślubu stulecia". Tym samym zmusza zdesperowaną organizatorkę wesela do zatrudnienia Toma w celu pozbycia się gryzonia. Istna bitwa między kotem a myszą, do której dochodzi, może jednak zrujnować jej karierę, ceremonię, a być może nawet sam hotel. Wkrótce jednak pojawia się jeszcze większy problem: otóż przeciw całej trójce spiskuje diabolicznie ambitny pracownik.
Godziny emisji:
11.06 - godz. 16.00
12.06 - godz. 15.00
13.06 - godz. 15.00