Weekendowy rozkład jazdy

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 01.08.2022 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach

Po ubiegłotygodniowych weekendowych szaleństwach czeka nas spokojniejszy czas. Nie oznacza to, że w Szczecinku będziemy się nudzić. Można wybrać się na plażę, popływać statkiem wycieczkowym bądź taksówką wodną, czy pójść do kina.

Repertuar:

https://miastozwizja.pl/zapraszamy-do-kina-291

Warto też wybrać się na rowerową wycieczkę po uroczych szklakach wokół Szczecinka a przy tym (koniecznie!) odwiedzić Mysią Wyspę.

A, że pogoda sprzyja, zachęcamy do wypoczynku nad Trzesieckiem. Jak prognozują synoptycy, w sobotę i niedzielę w Szczecinku będzie ciepło - ok. 20 st. C.

Atrakcji więc nie zabraknie. W sobotę MKP Szczecinek zainauguruje rozgrywki w sezonie 2022/2023. Na Stadionie Miejskim nasi piłkarze podejmą Olimpa Gościno. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 14.

 Czynne są kąpieliska - Plaża Miejska (działa wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych) i Mysia Wyspa - non stop dozorowane przez ratowników WOPR. Z kolei miłośnicy wodnych szaleństw mogą szusować po wodzie na wyciągu narciarskim.

Można się też wybrać statkami szczecineckiej białej floty w podróż dookoła jeziora. Pierwszy kurs z przystanku przy książęcym pomoście - na Mysią Wyspę o godz. 12. A na Mysiej czeka na nas grill.

Na pyszną smażoną rybę (bogate menu) i nie tylko zaprasza smażalnia Eko-Rybka na pomoście Centrum koło ogólniaka.

To nie wszystkie atuty Szczecinka. Pełną mocą pracuje Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich. Nic, tylko podróżować leśnymi ścieżkami lub wybrać się na ryby.

Dla najwytrwalszych fanów muzyki mamy propozycje - warto wpaść na Poland Rock Festival.

https://miastozwizja.pl/program-najpiekniejszego-festiwalu-swiata

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk