Weekendowy rozkład jazdy

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 19.11.2022 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście i regionie w najbliższych dniach

Rysunki Konturowe

Wernisaż z udziałem szczecińskiego artysty w Galerii Sztuki ZAMEK

"Rysunek jako forma wypowiedzi artystycznej jest pierwszym zapisem myśli, stanowi jedynie szkic a może już autonomiczne dzieło skończone. Rysunek konturowy sugeruje zamknięcie pewnej dowolnej formy, nadając jej kształt, umiejscawia ja w przestrzeni, nadaje jej emocje. "Rysunki konturowe" są zapisem myśli, obserwacji, emocji. Są wariacją na temat ciała, czasu i przestrzeni."

Galeria Sztuki ZAMEK zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy RYSUNKI KONTUROWE znanego szczecińskiego rysownika plakacisty oraz malarza Macieja Woltmana. 

Wernisaż z udziałem artysty odbędzie się w piątek, 18 listopada o godzinie 18.

Maciej Woltman - malarz, grafik, plakacista. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (1982), dyplom zdobył w dziedzinie plakatu i ilustracji książkowej w pracowni prof. W. Świerzego oraz w dziedzinie malarstwa w pracowni prof. J. Świtki.
Jego sugestywne w barwach, ekspresjonistyczno-malarskie plakaty z lat 80-tych ubiegłego wieku, jak „Gandhi”, „Star-80”, Księżniczka”, „Ballada o Narayamie” i wiele innych, wpisujące się w stylistykę Polskiej Szkoły Plakatu, pozwoliły mu z sukcesem zaistnieć na scenie artystycznej. W głębi duszy, jak sam o sobie mówi, malarz i to malarstwo właśnie wraz z właściwymi mu sposobami obrazowania zdominowało twórczość Macieja Woltmana od lat 90-tych do chwili obecnej. Jego malarstwo konsekwentnie skoncentrowane na człowieku i jego cielesności, czasem bliskie formalnej zabawie, w której ujawnia warsztatowy perfekcjonizm, innym razem oscyluje wokół erotycznej aury, zmysłowej natury życia i poszukiwań fizycznego piękna, a niekiedy ujawnia jego kruchość i ograniczenia. Jego rysunki i obrazy nie odwzorowują wiernie rzeczywistości, lecz często sięgają po wewnętrzne portrety z wyobraźni, marzenia, pragnienia, lęki, doświadczenia, które buduje zdecydowaną kreską i paletą barw.
Laureat Nagrody w Hollywood (1986) za plakat do filmu "Ballada o Narayamie" oraz Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina (2007). W 2013 otrzymał wyróżnienie "Najpiękniejsza książka roku", Warszawa, za opracowanie graficzne oraz ilustracje do poezji Barbary Janas Dudek " Zakład pracy chronionej".

 

Pod niebem pełnym cudów

Koncert zespołu RAZ DWA TRZY w Szczecinku

"30 lat jak jeden koncert"

Zespół RAZ DWA TRZY założony został w 1990 roku w Zielonej Górze przez Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. W repertuarze zespołu można znaleźć zarówno lżejsze, żartobliwe piosenki, poezję śpiewaną, ciekawe połączenia różnych gatunków i stylów, a także poważniejsze teksty refleksyjne i religijne.

To zespół, który przez te lata zbudował ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów - od małych klubów po wielkie sale koncertowe. To właśnie koncerty stały się znakiem rozpoznawczym "Raz Dwa Trzy" - jego wyjątkowym DNA.

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/74278/Szczecinek/Raz+Dwa+Trzy/

Koncert zespołu RAZ DWA TRZY - niedziela, 20 listopada, godz. 18, Kino Wolność

Bilety dostępne w kasie kina oraz na kupbilecik.pl

Popołudnie z książką i kawą

Listopadowe Miasto Kobiet

W poniedziałek, 21 listopada odbędzie się kolejne spotkanie Miasta Kobiet, którego gościem będzie Magda Bębenek - podróżniczka, blogerka, pisarka i samodzielny wydawca trzech książek z serii „Polka potrafi”. Autorka projektów promujących ekologiczny tryb życia. 

Będziemy rozmawiać o self-publishingu, poszukiwaniu własnej drogi i ekologii. To inspirujące spotkanie uzupełni wymiana książek kobiecych i rozwojowych, które swoją obecnością wesprą pomysłodawczynie projektu Book Nation. 

Na spotkanie można przynieść książki do wymiany i sprzedaży.

21 listopada 2022, godzina 17:00
CK #Zamek
Zapisy: miastokobiet@sapik.pl

*****

W weekend warto wybrać się na seans filmowy - atrakcyjny repertuar:

https://miastozwizja.pl/zapraszamy-do-kina-306

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk