Weekendowy rozkład jazdy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 09.08.2017 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

Sobotni letni poranek, kiedy nie musimy pędzić do pracy tylko cieszyć się rześkim powietrzem i niezbyt jeszcze dokuczającym upałem, to idealna pora na aktywność fizyczną poza domem. A jeśli dodamy do tego jeszcze miłe towarzystwo, widok na taflę jeziora i zajęcia na trawie – brzmi jak idealne rozpoczęcie dnia. Taka okazja nadarzy się już w sobotę. 12 sierpnia. Tego dnia o godz. 9.00 na terenie rekreacyjnym przy szczecineckim zamku odbędzie się „Joga o poranku”. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Uczestnicy musza jedynie pojawić się uzbrojeni w maty do ćwiczeń oraz oczywiście w dobry humor.

Tego dnia  mnóstwo emocji czeka wszystkich miłośników piłki nożnej i zapalonych kibiców. Nasi piłkarze z MKP, którzy zmierzą się na murawie z Osadnikiem Myślibórz, zapraszają kibiców na Stadion Miejski im. Kazimierza Czesława Lisa. Będzie to spotkanie inaugurujące piłkarskie rozgrywki w sezonie 2017/2018. Pierwszy gwizdek o godz. 11.

Sporo atrakcji czeka w sobotę także na miłośników latających modeli. Tego dnia odbędzie się XIV Ogólnopolski Piknik Modelarski. Tradycyjnie, jak od wielu lat, bazą modelarzy będzie nieczynne lotnisko w Wilczych Laskach. Organizatorzy zapowiedzieli szereg atrakcji. Będą m.in. pokazy modeli latających wszelkich klas: szybowców, motoszybowców, samolotów, śmigłowców, multikopterów, a nawet rakiet, zawody modeli, walki powietrzne oraz nocna gala modeli podświetlanych. To nie wszystko. Będzie można zagościć na grillu, wypić kawę, herbatę czy zimne napoje. Oczywiście, nie zabraknie też stoiska z artykułami modelarskimi. Piknik Modelarski otworzy się w sobotę, 12 sierpnia o godz. 11. Dzień później - w niedzielę 13 sierpnia - organizatorzy zapraszają od godz. 9.

Również w niedzielę, 13 sierpnia na pomoście „Centrum” przy I LO im. ks. Elżbiety odbędą się kolejne zajęcia z serii wakacyjnych warsztatów tanecznych przebiegających pod hasłem „W rytmie fal”. Zajęcia te odbywają się w każdą niedzielę w godz. od 9 do 11. Prowadzi je profesjonalny instruktor z Wydziału Tańca poznańskiego AWF-u. Wstęp na warsztaty jest darmowy.

W ten weekend warto znaleźć także wolną chwilę i wybrać się do szczecineckiego Muzeum Regionalnego, gdzie trwa wakacyjna wystawa czasowa. Jednak znacznie różni się ona od tego, co mogliśmy oglądać w muzealnych murach dotychczas. Tym razem mamy okazję „podejrzeć” życie dawnych mieszkańców od nieco innej strony – tej nieco ciemniejszej. Wystawa „Neustettin Noir” to podróż do przedwojennego półświatka, pełnego kasiarzy, drobnych rzezimieszków i rozbojów. Zanurzymy się na niej w przestępczy świat międzywojnia, zarówno w ówczesnej Polsce jak i w Niemczech, aż do końca lat 40. i powojennego chaosu. Na wystawie prezentowane są m.in. broń, akta policyjne, mundury, zdjęcia przestępców i wiele innych.

Kinomaniacy natomiast mogą wybrać się na seans do kina. Co tym razem zobaczymy na dużym ekranie?

„Mała wielka stopa”
Adam jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje pewien włochaty rodzinny sekret. Otóż jego tata jest potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy. Oczywiście Adam też ma w sobie geny tej niezwykłej istoty, a to niesie ze sobą pewne niezwykłe konsekwencje. Chłopak podobnie jak jego tata posiada szczególne super moce. Wkrótce będzie musiał ich użyć, by obronić siebie i ojca przed tropicielami, którzy na zlecenie pewnej firmy futrzarskiej od lat szukają Yeti.
Godziny emisji:
11-17.08 – godz. 16.00 (2D)

„Dunkierka”
Akcja filmu rozgrywa się latem 1940 roku, opowiada on o nierównej walce z wrogiem, aby ocalić jak największa liczbę angielskich oraz francuskich żołnierzy stłoczonych na plażach Normandii. Otoczeni przez wrogą armię żołnierze czekają w Dunkierce na pomoc. Bardziej zdesperowani i wycieńczeni psychicznie walką, próbują ratować się ucieczką na własną rękę. Tymczasem wojsko angażuje w pomoc cywilów – właścicieli statków, którzy decydują się wyruszyć z misją ratunkową. Towarzyszą im piloci RAF-u, którzy jednocześnie musza stawić czoło wrogowi w powietrzu.  
Godziny emisji:
11-17.08 – godz. 18.00 (2D napisy)

„Wojna o planetę małp”
W trzecim filmie z przebojowej serii, która cieszy się uznaniem zarówno widzów, jak i krytyków, Cezar i jego małpy uwikłane zostają w zbrojny konflikt z armią ludzi, na czele której stoi bezwzględny Pułkownik. Małpy ponoszą straszliwe straty, podczas gdy Cezar zmaga się z mrocznymi instynktami i wyrusza w drogę, by pomścić swych pobratymców. Gdy Cezar i Pułkownik stają twarzą w twarz, dochodzi do spektakularnej bitwy, w której stawką jest przyszłość obu gatunków i całej naszej planety.
Godziny emisji:
11-17.08 – godz. 20.00 (2D napisy)

Tekst: Marzena Góra