Weekendowy rozkład jazdy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 20.06.2018 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

W piątek, 22 czerwca rondo na skrzyżowaniu małej obwodnicy Szczecinka z ul. Trzesiecką i drogą wojewódzką nr 172 otrzyma imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji na wspomnianej uroczystości gościć będziemy szefa WOŚP Jurka Owsiaka. Najpierw wybierze się on na krótkie spotkanie z burmistrzem. Następnie okazję do rozmowy z nim będą mieli przedstawiciele lokalnych mediów podczas konferencji prasowej. Po spotkaniach – ok. godz. 13 – odbędzie się wspomniana uroczystość na rondzie.

W piątkowy wieczór, o godz. 19.00 rusza również wyczekiwana – zwłaszcza przez młodzież – letnia dyskoteka (Aktualizacja - niestety, ze względu na niesprzyjającą aurę, debiut szczecineckiej dyskotek przełożono na piątek 29 czerwca). Imprezy będą odbywały się tu w każdy weekend. Mieszkańcy będą mogli odwiedzać teren „Ślusarni” również w pozostałe dni tygodnia. Każdego dnia będą czekały tu atrakcje na najmłodszych, którzy będą mogli bawić się wspólnie z rodzicami. Ponadto dwa razy w tygodniu znajdą tu także coś dla siebie nieco starsi mieszkańcy, którzy będą mogli spotkać się na dancingach.

Towarzystwo Szachowe „Taktyk” zaprasza na Mistrzostwa Szczecinka w Szachach Parkowych. Rozpoczęcie turnieju w sobotę, 23 czerwca o godz. 10 przy szachownicy parkowej na ul. Ordona. Tam organizatorzy zapoznają szachistów z regulaminem turnieju i udzielą dodatkowych informacji.

W niedzielę, 24 czerwca na Placu Koncertowym przy osiedlu Zachód po raz drugi odbędzie się Wielki Piknik Trzech Osiedli. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji dla najmłodszych i starszych. Będzie m.in.: konkurs wypieków z atrakcyjnymi nagrodami, wielki plac zabaw dla dzieci, mnóstwo gier i zabaw, konkursy z nagrodami, strefy sportu i zdrowia oraz szereg innych, niezwykłych atrakcji. Wśród współorganizatorów Pikniku jest MKS Gryf Szczecinek. Za sprawą Gryfa będzie miał miejsce Piknik Zdrowia "Z Pasją po Zdrowie", organizowany przez Fundację Małgorzaty Glinki, z wieloma atrakcjami sportowo-zabawowymi, z darmowymi poradami lekarza, dietetyka i fizjoterapeuty. Wszystko to okraszone zostanie nagrodami i upominkami! Początek zabawy mieszkańców trzech szczecineckich osiedli o godz. 11. Piknik zaplanowano na trzy godziny.

Pierwszy wakacyjny weekend w Strefie Kibica nad jeziorem Trzesiecko zapowiada się niezwykle emocjonująco. I to nie tylko ze względu na mecz Polaków.

W piątek zobaczymy spotkania: Brazylia - Kostaryka (godz. 14), Nigeria - Islandia (godz. 17) i Serbia - Szwajcaria (godz. 20).

W sobotę kolejne trzy mecze. O godz. 14 Belgia - Tunezja. O godz. 17 niezwykle ważny dla naszych zachodnich sąsiadów mecz Niemcy - Szwecja, a o godz. 20 Korea Południowa - Meksyk.

W niedziele będziemy mogli dopingować reprezentację Polski. Biało-czerwoni w drugim meczu eliminacyjnym zagrają z Kolumbią. Początek spotkania o godz. 20.

Wcześniej - o godz. 14 mecz Anglia - Panama, a o godz. 17 (w naszej grupie) zagrają Japonia z Senegalem. Oba zespoły mają po 3 punkty.

Tekst: Marzena Góra