Weekendowy rozkład jazdy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 07.08.2018 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

W sobotę, 11 sierpnia sporo atrakcji czeka na miłośników latających modeli. Tego dnia odbędzie się kolejny Ogólnopolski Piknik Modelarski. Tradycyjnie, jak od wielu lat, bazą modelarzy będzie nieczynne lotnisko w Wilczych Laskach. Organizatorzy zapowiedzieli szereg atrakcji. Będą m.in. pokazy modeli zdalnie sterowanych, pokazy modeli na uwięzi, giełda modelarska, prezentacja paralotni i samolotów ultralekkich, a nawet pokazy rakiet. To nie wszystko. Będzie można zagościć na grillu, wypić kawę, herbatę czy zimne napoje. Oczywiście, nie zabraknie też stoiska z artykułami modelarskimi. Piknik Modelarski otworzy się o godz. 10. Impreza zakończy się w niedzielę, 12 sierpnia o godz. 14.00.

Z kolei Samorządowa Agencja Promocji i Kultury zaprasza tego dnia na kolejny Piknik Rodzinny. Impreza odbędzie się w Strefie Aktywnego Wypoczynku przy oś. Kopernika. Jak zapowiadają organizatorzy: – Na wszystkich będzie czekało mnóstwo atrakcji: rozpoczniemy o godzinie 12:00 zawodami wyciskania sztangi. W tym samym czasie do dyspozycji przybyłych będą: miasteczko urządzeń dmuchanych, malowanie buziek, warsztaty: lepienia z gliny, wikliniarskie, cartvingu, mnóstwo stoisk tematycznych, turniej gier komputerowych, konkursy rodzinne oraz wiele innych atrakcji. Szczecineckie służby mundurowe zaprezentują swoje pojazdy. Będzie również można, zjeść coś smacznego w licznych punktach gastronomicznych. W godzinach porannych 9:00 – 11:00 odbędą się zawody wędkarskie organizowane przez PZW „Jesiotr”. Zapisy pod nr telefonu 504 412 088. Wspólną zabawę przewidujemy do godziny 17:00. Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Tego dnia na terenie OSiRu odbędzie się także II edycja Charytatywnego Maratonu Zumba Fitness. Zarówno środki ze sprzedanych biletów wstępu (20zł/os.) jak i uzbierane ze sprzedaży losów (5zł/los) przekazane zostaną na odpowiednie fundacje dzieci. W tym roku odbędzie się również sprzedaż losów na nagrody główne (10zł/los), losowanie na koniec maratonu. O godz. 15.00 odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy. Chwilę później rozpocznie się taneczne szaleństwo. Jak zapowiadają organizatorzy, na scenie wystąpi Master of Masters, czyli Izabela Kin-Janda – nauczyciel i instruktor doceniany na całym świecie. Ponadto na uczestników czekać będą: instruktorzy, nagrody w loterii fantowej, mnóstwo atrakcji dla dzieci, smakowity poczęstunek, dzięki któremu każdy będzie mógł uzupełnić deficyt kalorii, zaumba sklep i liczne stoiska. Dodajmy, że w tym roku impreza odbędzie się na świeżym powietrzu, a po jej zakończeniu odbędzie się wspólne grillowanie.

W ten weekend będziemy bawić się również na dyskotekach odbywających się na terenie Ślusarni. W piątek oraz w sobotę czekają nas tu atrakcje serwowane przez Dj-ów, natomiast w niedzielne popołudnie nieco starsi mieszkańcy będą mogli wybrać się tu na dancing.

Tekst: Marzena Góra