Wiadukty w budowie - jak długo jeszcze?

Miasto z Wizją / 06.08.2019 / Komentarze
Mieszkańcy Szczecinka muszą się uzbroić w sporą dozę cierpliwości

Trwa budowa obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S11. Tak duża i trudna ze względu na położenie Szczecinka inwestycja wymusiła na drogowcach konieczność zorganizowania objazdów. Niestety, dość uciążliwych, a przede wszystkim kosztownych, ze względu na ich długość.

Uciążliwości związane z budową ekspresówki odczuwają głównie mieszkańcy dzielnic i miejscowości położonych na wschód od Szczecinka. By dojechać do miasta, np. z Marcelina, trzeba pokonać kilkunastokilometrowy objazd. Co prawda drogowcy pozostawili do dyspozycji mieszkańców ciąg pieszo - rowerowy (wzdłuż ulicy Słupskiej), ale jest on ze względu na trwające prace przy budowie wiaduktu dość wąski i miejscami w fatalnym stanie technicznym.

Dziś (wtorek 6.08) odwiedziliśmy plac budowy dwóch wiaduktów. Prace postępują, ale w bardzo powolnym tempie. Zarówno na ul. Bugno jak i na ul. Słupskiej zakończenia robót można się spodziewać najwcześniej pod koniec września. Choć zdaniem samych budowlańców, to bardzo optymistyczny termin.

Zakończenie budowy obwodnicy zaplanowano we wrześniu br. (wstępny plan zakładał kwiecień). Roboty potrwają zapewne znacznie dłużej. O kolejne przesunięcie terminu wnosi generalny wykonawca inwestycji.